Karta graficzna nie otrzymuje zasilania

Hej.

Mam do Was proste i nieskąplikowane pytanie. Czy zbyt słaby zasilacz może być powodem dla którego karta graficzna, konkretnie Galaxy GeForce 8600TGS nie otrzymuje zasilania. Po zainstalowaniu/uaktualnieniu sterowników na Windows Vista tudzież Windows 7 otrzymuję komunikat, że nie ma zasilania. Z racji tego, że komputer działa normlanie, wydajność w aplikacjach jest zadawalająca et caetera (COD5 działa ‘prawie’ na full opcjach) zignorowałem to ostrzeżenie, jednak po instalajci Ubuntu 8.10 ponownie otrzymałem taki komunikat. Postanowiłem zbadać sprawę poprzed odpięcie 6pinowego kabelka od mojej karty graficznej i uruchomienie komputera. Wszystko działało tak jak dotychczas.

Stąd moje pytanie, czy mój 400W zasilacz, prawdopodobnie ModeCom, może nie mieć wystarczająco dużo poweru aby wszystko płynnie działało.

Dodam, że mam dość sporo urządzeń: procesor C2D E8400, on jest raczej oszczędny, ale poza tym napęd DVD, 5 dysków twardych + jeden 2.5" w kieszeniu USB, mysz oraz joystick wireless, mam podłączoną stację dokującą do iPAQ’a, od czasu do czasu ładuję MP4ke, diody w obudownie i na panelu kontrolnym który reguluje 3 wiatraki w obudowie, Thermaltake Big Typhoon na procesorze, karta satelitarna która zasila konwerter DiSEqC a także skromne oświetlenie biurka podpięte na USB.

Jeżeli tak, to czy możecie mi polecić jakiś “dobry i tani” - wiem, że to błąd merytoryczny :wink: - zasilacz który będzie sprawnie działał?

Co sądzicie o tych:

http://mpcnet.pl/opis/ZASTAGOBU0036_ZASILACZ_TAGAN_TG600_U33II__600W_

[http://mpcnet.pl/opis/ZASCOLOBU0021_ZASILACZ_CoolerMaster___Silent_Pro_M600__RS_600_AMBA_D3_EU__600W__80___MODULARNY](http://mpcnet.pl/opis/ZASCOLOBU0021_ZASILACZ_CoolerMaster _Silent_Pro_M600 RS_600_AMBA_D3_EU 600W 80___MODULARNY)

[http://mpcnet.pl/opis/ZASREOOBU0037_ZASILACZ_BEQUIET_STRAIGHTPOWER_E6_600W__BN087__600W__80__](http://mpcnet.pl/opis/ZASREOOBU0037_ZASILACZ_BEQUIET_STRAIGHTPOWER_E6_600W BN087 600W 80 )

A zasilanie podłączyłeś do karty?

Tak, oczywiście.

Dlatego wykonałem też wymieniony powyżej zabieg.

mam nadzieję że to nie jest Modecom Feel, ten przy takiej konfiguracji powinien albo paść albo restartować komputer.

Obojętnie który zasilacz wybierzesz będziesz zadowolony, trochę tańszy http://mpcnet.pl/opis/ZASPENOBU0008_Zas … 2S_P9005_4, test na pclab.pl

To jest Mode Com Feel III-400ATX

PS: dzięki za info. Poczytam zaraz i najprawdopodobniej zrobię sobie noworoczny prezent :wink:

O jejku albo trafiła Ci się jakaś dobra sztuka albo masz szczęście, podobno te Feele III są lepsze od 1 i 2 generacji nie zmienia to jednak tego że za taką cenę nie da się zbudować solidnego zasilacza, czym prędzej spraw sobie ten noworoczny prezent tak jak ja tylko że u mnie ma być jutro nowy procek i płyta. Dlatego życzę i Tobie i sobie pełnej satysfakcji z noworocznych prezentów.