Karta graficzna nie widzi monitora

witam, kupiłem dzisiaj monitor LG flatron l1918s i podłączyłem go za pomocą takiej przejściówki


ale monitor nie działał więc oddałem przejściówkę i powiedzieli mi abym wziął adapter takie coś ``980933_0_f`
I jak podłączam sam adapter bez monitora do karty graficznej to wyskakuje mi “monitor cyfrowy” i jak podłączam monitor dalej tak samo nie widzi go w ogóle. sterowniki karty zainstalowane mam najnowsze. jak jest przyczyna, że nie widzi mi tego monitora ??
dodam jeszcze, że podłączyłem monitor do laptopa i normalnie działa czy to z adapterem czy bez.

karta graficzna: gt`1050

@rafi2251 Jaki masz dokładnie rodzaj portu w karcie graficznej ?
dvid

DVI-D Dual link

Najpierw kupiłeś DVI-I jeśli dobrze widzę, i to by działało, gdyby nie to że masz gniazdo DVI-D właśnie
Powinieneś mieć aktywne DVI-D na VGA

1 polubienie

na tym zdjęciu jest DVI-I bo na szybko szukałem w necie i nie zauważyłem, ja maiłem ta DVI-D

czyli co mam zrobić aby mi zadziałał ten monitor(zaznaczam, że mam teraz tylko ten adapter)

Musisz kupić konwerter z sygnału cyfrowego na analogowy.

no tak, właśnie sprawdziłem, ale to był adapter pasywny

1 polubienie

To jest taki konwerter, ale karta graficzna musi mieć możliwość konwertowania takiego sygnału, a tego nie wiemy.
@rafi2251 przydałby się dokładny model karty

1 polubienie

MSI GeForce GTX 1050 2GB


To za mało. Użyj tego i wrzuć screena

Przejrzałem kilkanaście opisów.
Do Twojej karty powinien działać tylko adapter aktywny.

Ale nadal zastanawia mnie to, że nie widzi monitora na tym hdmi -> VGA, który masz.

Czy sprawdzałeś jaki sterownik ładuje się przy podłączeniu tego monitora przez przejściówkę ?
Może jest Menadżerze Urządzeń niewykryte urządzenie ?

a jak to sprawdzić? sorry ale ja mało kumaty w tych sprawach jestem.

a z tym monitorem to jest tak, że podłączam go i on normalnie jakby chodził bo ginie mi ten napis “check signal cable” i na głównym monitorze normalnie myszka się zatrzymuje przy krawędzi a tu jak jest podpięty to mi idzie dalej jakby na tamten monitor ale nic na nim nie widać.

a w ustawieniach mam takie coś( tylko zaznaczam, że ten drugi monitor wyskakuje przy samym podłączonym adapterze bez monitora i jak podłącze monitor to nic się dalej nie dzieje.

Jaki masz Windows ?

naciśnij Win+R i wpisz devmgmt.msc

Zobacz czy oba monitory są na liście.

Druga sprawa to aktywować drugi monitor w Panelu Sterowania karty NVidia.

Tam w menu po prawej wejdź do
Prawy klik na pulpicie i Panel Nvidia
Konfigurowanie wielu monitorów

windows 10 home


Czy Monitor Cyfrowy w Panelu NVidia jest widoczny gdy nie jest podpięty ?
Czy Menadżerze Standardowy monitor też tylko bez monitora ?

powiem tak, odłączyłem pierwsze monitor od tego adaptera i został sam adapter podłączony i nadal pokazywało jak na zdjęciach mimo braku monitora, po odłączeniu adaptera został tylko jeden monitor tu i tu

A jakie monitory wykrywa gdy masz oba podłączone ?
Tzn. w obu miejscach, w Panelu Nvidia i w Menadżerze
Zostaw włączone oba okna i podłącz LG

Nic mi nie wyskakuje…
wyskakuje tylko wtedy jak podłącze adapter to samo co na tamtych zdjęciach.

Komputer w ogóle nie widzi monitora tylko sam adapter

Przy podłączonych obu monitorach, odinstaluj ten Standardowy w Menadżerze.
A potem kliknij u góry w panelu Wyszukaj urządzenia.