Karta graficzna nie wyrabia się ? GTA IV

Witam tak jak w temacie.

jak kupowałem GTA IV w grudnia 2008 to gra chodziła mi na średnich wymaganiach i wszystko chodziło dobrze.

Mój sprzęt:

Intel Core 2 Duo E4500, 2.2GHz x2

2GB RAM DDR-2 800 MHz

Palit XpertVision GeForce 8600GT 256mb DDR3 

Seagate 250GB ATA/300

Gigbyte GA-G31M-S2L

Wymagania gry:

Core 2 Quad 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 18 GB HDD, Windows XP/Vista

A jak teraz pożyczyłem od kumpla : Grand Theft Auto IV Episodes From Liberty City ma takie same wymagania jak normalne GTA IV

A podczas gry znikają mi ulice budynki. Jak zmniejszam detale nic nie daje a jak zwiększę http://img263.imageshack.us/img263/714/beztytuulsg.png to co pokazuje strzałka To mi strasznie komp zamula i nie da się grac. A jak teraz jest ustawione to tez czasami nie czyta ulic i nie ma budynków.

Jak juz pożądanie ustawie na minimalnie to trochę lepiej jest ale tez czasami nie ładuje się .

Co to może być Sterowniki nowe pobrane z strony producenta i nic tez nie pomaga Karta graficzna tak jak w zaleceniach.

Proszę o opinie ?

chyba jednak nie…

twoja ma 256mb a zalecane jest 512mb…

Prawdopodobnie właśnie za mała ilość pamięci na karcie powoduje ten problem dlatego konieczna będzie wymiana grafiki…

Prawdopodobnie grafika, choć i procesor ledwo spełnia minimalne. Jeśliby go podkręcić na 3GHz i zmienić grafikę (przynajmniej na 9800GT), to gra będzie chodzić bardzo dobrze.

Upewnij się, że nie masz uruchomionych żadnych zbędnych programów podczas gry, bo GTA IV potrafi zatkać 2GB RAMu.

Możesz też zaktualizować sterowniki do karty graficznej, bo problem który opisujesz to chyba mimo wszystko nie jest winą słabego sprzętu.

Stanowczo za mało VRAM`u, gra przeładowuje tekstury…

Cienie to jeden z najbardziej zamulających detali w grach… Twoja karta przy tym już niestety nie wyrabia ;(

W minimalnych są karty z 256 VRAMu, więc na minimalnych detalach powinno działać jakoś.

na jakiej rozdzielczośći grasz?

1024x1280

a w zwykłe GTA IV grałem i normalnie chodziło wszystko nawet na średnich.

Procek jeszcze wystarczy na taką grę jaki mam.

to zmniejsz rozdzielczość na mniejszą, być może nie będzie wtedy zaniku tekstur i innych problemów…

Karta zdecydowanie za słaba,GTA 4 działą najlepiej na konsoli, niestety została źle zoptymalizowana i nawet najszybsze potwory nie zapewniają 100% satysfakcji z gry. Jedynym wyjściem jest bawienie się ustawieniami albo kupno nowej lepszej karty graficznej. Pozdrawiam Siarczyslaw