Karta graficzna padła?

Witajcie, jako że dupa ze mnie a nie technik informatyk szukam pomocy w znalezieniu usterki bo powoli zaczynam głupieć. Specyfikacja komputera:

I5 4440

Asus H81-Plus

GTX 760 od MSI

OCZ-CXS500W

Win 8

Wszystko stało się wczoraj po wyłączeniu FC4, wywaliło biały ekran i wszystko się zacieło, na tyle że osoby na TSie też przestały mnie słyszeć. Po restarcie wszystko działało, ale stwierdziłem że zrobię przerwę, po godzinie przy włączeniu komputera tylko czarny ekran, aczkolwiek po dźwiękach było wiadomo że system załącza się normalnie. Po rozebraniu zauważyłem że karta graficzna teorytycznie rusza prawidłowo ze wszystkim innym, wentylatory działają na normalnych obrotach. Zacząłem kombinować z kablem sygnałowym w celu wyeliminowania ew uszkodzenia któregoś z gniazd, normalnie mam podpięta DVI-D do komputera, HDMI w monitor, zamieniłem, dalej to samo. Podmieniłem karte graficzną na sprawną 9600GT, przy kablu DVI-D/HDMI monitor dalej wyświetlał brak sygnału, przy przejściówce i VGA wszystko działało normalnie, ot co wskazywałoby to na kabel, ale przy GTX przejściówce i VGA wciąż jest brak sygnału. Sprawdziłem jeszcze profilaktycznie czy system wykrywa kartę, jest ale jako nieznany kontroler PCI. Co jeszcze wypadałoby sprawdzić żeby nie wtopić pieniędzy na wymianę części które mogą być sprawne?

Która karta jest wykrywana jako nieznana? 9600GT, GTX, czy obie?

Może wina przejścówki  sprawdź ją może w komputerze z którego wyjąłeś tego sprawnego 9600gt o ile ma dobry zasilacz :stuck_out_tongue_winking_eye:

 

spróbuj też jeszzce raz podpiąc jej zasilanie itp może coś tam nie łączy

 

sprawdził bym tez zasilacz miernikiem no i z innymi przejściówkami może

Hmm, sprawdziłem jeszcze raz wszystkie kable, bez efektu. GTXa menedżer nie widzi, teraz wrzuciłem 9600GT, niby działa na microsoft video adapter Dorzucam jeszcze screena z napięciami z HWmonitor, aktualnie nie mam jak sprawdzić zasilacza miernikiem. A GTXa nie mam jak sprawdzić w drugim komputerze bo choć zasilacz dobry to 8 pinowego złącza brak :confused:

w pudełku z karty graficznej powinieneśmieć przejściówkę z 2x6 pin na 8 pin. poza tym nic się nie stanie jak urzyjesz złącza 6 pin (o ile nie będziesz nią grał)

 

poza tym wystarczy że podłączysz 1x 8pin lub 2x6pin więc nie musisz mieć 8 pin  (ta karta żre 170 W jedna wtyczka 6 pin dostarcza 150W a wtyczka 8 pin 200W)