Karta graficzna Palit Geforce GT 220 do starej plyty

Hej,

Chciałem się Was zapytać o to czy ma w ogóle sens montować taką kartę graficzną jak w tytule (wygrałem w konkursie) do kilkuletniej płyty głównej jaką posiadam - mianowicie asrock alivenf4g-dvi; procesor athlon 64 3200+; pamięć 1 GB

Czy jakieś nowsze gierki dzięki temu pójdą? będzie jakaś zauważalna różnica, nowe możliwości?

czy dać sobie spokój?

Jeżeli instalować to rozumiem, że w biosie powinienem wyłączyć starą, tę zintegrowaną?

będę wdzięczny za rady.

pzdr

Na pewno wydajność będzie większa ale ja bym to sobie darował

procesor wykorzysta nie wielką część mocy karty

Tak jak napisał ryglicki1 , procesor ograniczy wydajność tej karta.Jednak jeśli masz integre to się nie zastanawiaj,różnica będzie na pewno duża.

Napisz jeszcze jaka to integra.

Ciężko sobie sprawdzić ekspercie ?

Integrated NV44 graphics DX9.0 VGA, Pixel Shader 3.0, Max. shared memory 128MB.

Wzrost wydajności byłby znaczny, ale procek będzie ją ograniczał.

Na twoim miejscu sprzedałbym ją i zbierał na nowego PC albo, złożył coś bez grafiki i wykorzystał tą.

A tobie było ciężko sprawdzić ekspercie że do tej płyty można włożyć wydajniejszy procesor np.Athlon 64 X2 6000+

Więc po co kombinować ze sprzedawaniem i zbieraniem na nowy sprzęt,jak ten można jeszcze relatywnie tanio rozbudować

Dzięki wszystkim za rady.

Chyba zatem zdecyduję się na dokupienie procesora.

tylko się zastanawiam nad tym AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX

Ale nie wiem czy będzie pasował bo on ma socket AM2+ a plyta ma AM2 i nie wiem czy to będzie kompatybilne.

Tutaj masz wersje AM2

http://www.proline.pl/?p=AMD+64+X2+5000+AM2+B

http://icomp.pl/produkty.php?sid=procesory-182

Dzięki za pomoc.

Wow no to zabłysłeś jeszcze bardziej. Po co ma wsadzać pieniądze w “/cenzura/”, czyli starsze technologie (DDR2, tego proca) jak to niedługo będzie nic nie warte.

mama3 ma rację. Sprzęt jest stary i lichy jak na dzisiejsze czasy. Te podstawki już nie będą rozwijane (podobnie jak 775 Intela). Więc lepiej wstrzymać się i kupić nowy komputer, bo co z tego, że podwyższy sobie wydajność o te 20 klatek, jak na tą platformę nic już nie wyjdzie? Trup na miejscu…

Pozdrawiam!

loltoFFik , Oczywiście że tak,ale brałeś pod uwagę że nie każdego stać na przyszłościowy zakup.Najłatwiej jest powiedzieć: wywal wszystko bo to złom i już się nie opłaca z nim nic robić.Ale w tym przypadku można za naprawdę rozsądne pieniądze sprzęt przyśpieszyć, a te dodatkowe 20 klatek i uruchomienie gier,które do tej pory nie działały są tego warte a i filmy HD można na takim sprzęcie też spokojnie oglądać.

mama3 , a jak tam u ciebie ‘‘starsze technologie’’ typu PDF już działają, czy nadal nie wiesz czym to otworzyć? :wink:

Ja Ci się kolego z niczego tłumaczyć nie zamierzam.

Myśl co chcesz, lecz to nie tylko moje konto, korzysta z niego syn, i reszta rodziny.

A teraz idź grzecznie spać i się nie wypowiadaj jak się na tym kompletnie nie znasz.

Pozdrawiam,

To widzę że rodzina woli zasięgnąć porady na forum niż od głowy rodziny, a i niewątpliwie specjalisty…hm.

Tłumaczyć mi się z niczego oczywiście nie musisz,ale tak z ciekawości powiedz czy wymiana Athlona 1700+ na Athlona 2800+ w twoim przypadku była opłacalna, czy to może znowu ten niedoświadczony syn?

A teraz idę grzecznie spać i rano wstanę mądrzejszy i bogatszy o nowe doświadczenia.

Również pozdrawiam.

Nie zawsze jestem w domu, nie zawsze odbieram więc on pisze tutaj co chce.

Jego komputer, niech sobie wymienia.

Pozdro

AM3 jest kompatybilne wstecz, to tak dla Waszej wiadomości, więc najlepiej będzie jak zaktualizujesz BIOS i wsadzisz procka na AM3, który nie będzie ograniczał grafiki, a potem w przyszłości zakupisz płytę na AM3 z DDR3 oraz RAMy i zasilacz. Procek - wystarczy ci najtańszy Athlon II.

mama3 przestań się rzucać, bo to nie śmietnik. :slight_smile:

A właśnie, że wyjdzie. Wystarczy zaktualizować BIOS.

O ile się nie mylę AM3 jest kompatybilne z AM2+, a ta płyta posiada AM2, więc będzie ciężko :wink:

No to widać, że jesteś źle poinformowany.

AM3 jest kompatybilne z AM2/AM2+. :slight_smile:

Nie będzie ciężko.

PS. loltoFFik , czytaj informacje tylko z wiarygodnych źródeł.

Czytam informacje z wiarygodnych źródeł (no chyba, że PCLab/Benchmark są niewiarygodne :wink: )

Skoro tak to moja wina, fail. #-o

Anyway lepiej zbudować nowy zestaw :lol:

Wszystkie procesory oprócz tych na jądrze Deneb i Deneb FX są kompatybilne i z AM2 i z AM2+, a Deneb tylko z AM2+ ze względu na ilość potrzebnego prądu. Także tak czy inaczej wsadzi się na tę płytę procki Athlon II i Phenom II x2, bo o tych chyba mówimy, nie jestem pewien jak z jądrem heka, ale myślę że także nie będzie problemu.

Nie. Lepiej kupić teraz procesor, włożyć tę grafę, a w przyszłości kupić resztę podzespołów, no chyba że autor chce teraz wydać pieniądze.

Dodane 25.12.2009 (Pt) 1:28

Z tego co teraz przeglądnąłem to nie wszystkie płyty z AM2 mają wsparcie dla procków na AM3. Z tego co widzę w specyfikacji tego ASRocka to nie ma żadnych procków na AM3, więc chyba jednak się tego nie da zrobić.

Z kolei w niektórych płytach Gigabyte na AM2 jest support np. tylko dla Athlonów II.

Więc jednak wracając do loltoFFik’a trzeba złożyć coś nowego.

Płyta, procek, ram, zasilacz to będzie koszt ok. 800-900 zł.