Karta Graficzna PCI-E do 400 zł

Witam Wszystkich.

Mój kolega ma 400 zł i chce kupić sobie nową kartę graficzną (dotychczasowa jego to Radeon 9200…) po prosił mnie, żebym napisał taki temacik na forum bo on konta nie posiada.

Więc jaką kartę polecacie do 400 zł? tak żeby można było sobie po grać w Crysisa, NFS Pro Street, Test Driver Unlimited i takie tam…

z tego co pamiętam to jego dalsze podzespoły mają się następująco:

Intel C2D fabrycznie 2.0 GHz - podkręcony do 2.8 GHz

płyta główna: Asrock 4COREDUAL-SATA2

Ram: 1GB Goodram 800 MHz

Dysk: 400 GB Samsung - sata

Zasilacz… Tracer 4Life 400Wat

jeśli chodzi o zasilacz to nie za ciekawie co nie? :x czy da rade z jakąś dobrą kartą graficzną?

szczerze to sprawdzałem napięcia przy tym zasilaczu i napięcia były good, mieściły się w normie ATX.

Zasilacz do wymiany :!:

Karte może wybrać 8800GS , która jest dostępna w tych okolicach.

Ale niech wymieni zasilacz, potem dorzuci jeszcze jedna kość RAM i komp Gites.

Może ModeCom MC-400 i GeForce 8600GT Palit Sonic+…

8800gs można dostać już od 440zł, choć moim zdaniem lepiej dopłacić te ~60zł i kupić 9600GT, a z 8600gt nie ma się co nawet wygłupiać, owszem karta jest dobra, ale dziś to absolutne minimum i na długo nie wystarczy. Oczywiście nie obejdzie się bez wymiany zasilacza, pasowało by też dokupić ramu, 1GB to jednak trochę za mało :slight_smile:

aha rozumiem, to będę musiał z nim poważnie porozmawiać heh :slight_smile: zasilacz to totalna porażka :x

dzięki za dotychczasowe propozycje, jak na razie to właśnie o takim czymś kolega sobie marzył :smiley: może jeszcze jakieś inne propozycje tym razem z Radeona? Tylko, że chyba Intel i Ati Radeon to nie bardzo są stworzeni do siebie co nie?

nie ma znaczenie czy złożysz zestaw intel/nvidia albo ati/intel, nic się nie będzie “gryzło”

aha to dobrze :slight_smile: dzięki za odp. gadałem z kumplem i razem dogadaliśmy się że weźmiemy kupimy GF 9600GT :slight_smile:

Jeszcze jak możecie to powiedźcie jaki zasilacz kupić najlepiej to albo z tej strony wybierzcie coś dobrego http://www.tryton.com.pl lub coś z Komputronika Toruń :slight_smile:

z góry dzięki i życzę wesołego jajka :slight_smile:

Jeżeli jak najtaniej to wybierz Modecom-Mc lub Amacrox Warrior. Są w tym sklepie, który podałeś.

A zauważył ktoś, że on ma na płycie wejście AGP, a nie istnieje GF 8x00 ani 9x00 z tym złączem?!

Ta plyta ma ddr/ddr2 i agp/pci-e :expressionless:

Tyle, że to gniazdo pci-e jest x4 a nie x16, ziom. Nie wiem jak z wydajnością w tym trybie… Może mu dużo nie zaniży… Ale nie wiem…

Wiadomo, ze nie bedzie 100%, ale to beda jakies niezauwazalne golym okiem nawet pro testera roznice ;] Tylko przydaloby sie dokupic do tego zestawu jeszcze 1gb ramu.

ta płyta to takie połączenie zintegrowanych pierdołek agp i pci-e / ddr i ddr2 wiec moim zdaniem to jest płyta główna dla tych którzy nie mają zbyt dużo kasy a chcą kupić najpierw procesor ramy i płyte główna posiadają stara grafe na agp a w przyszlosci chcieli by wymienić na PCI-E tak jak teraz to kumpel robi. tyle że pci-e posiada x16 (podobno)

jeśli chodzi o zasilacze z tych sklepów to myślałem jeszcze nad Chieftec’em bo są tanie nawet. Ale raczej wybiorę markę Amacrox :slight_smile: tylko jeszcze powiedźcie mi ile WAT ma mieć zasilacz?

myślę, że z 500 Wat na przyszłość starczyło by lub nawet te 450 Wat :slight_smile:

Amacrox Warrior AX-450 ma 400W a AX-500 ma 460W.

Jak chcesz spory zapas mocy to zamiast tego Amacroxa AX-500 bierz Corsair CMPSU-450VXEU ma mocniejszą linie +12V, jest cichszy, ma większą sprawność co da mniejsze rachunki za prąd i ma 5 lat gwarancji.

Moim zdaniem starczy 400W ale lepiej mieć zapas na dalsze rozbudowy.

Maly OT, czy zasilka ModeCom 350W MC pociagnie bez problemu GF8800GS/9600GT??

Powinien pociągnąć bez problemu GF8800GS/9600GT :slight_smile:

Ok, dzieki za pomoc ;]

ok dzięki :slight_smile: na pewno coś z tego wybiorę, myślę że jakoś w tygodniu jak będzie czas to wybiorę się z kumplem na zakupy po zasilacz a i jeszcze jedno… jak na razie chce on kupić zasilacz i pamięć ram (mówicie, że warto było by dokupić jeszcze 1GB) aktualnie ma 1GB GoodRam 667 MHz czyli przydało by się kupić takiej samej marki nie?

Pozdrawiam.

Ok dziś zostało wszystko zakupione i wymienione, teraz wygląda to tak:

Intel Core 2Duo - 2.0 GHz @ 2.6 GHz

płyta główna: Asrock 4COREDUAL-SATA2

Ram: 1GB Goodram 667 MHz

Dysk: 400 GB Samsung - sata

Karta graficzna: PCI-E GAINWARD GEFORCE 9600GT 512MB DDR3 256BIT

Zasilacz Chieftec 500W

Wynik w 3DMarku 03: ok 30000 pkt.

w 3DMarku 06 nie pamiętam jaki był wynik :stuck_out_tongue: ale dość sporo :smiley:

Planujemy dokupić jeszcze 1GB ram.

Oczywiście wszystko ja planuje i składam :smiley:

Gry na max detal działają jak na razie wszystkie.

Bardzo ładnie Colin McRae Dirt wygląda na maxa :slight_smile: