Karta graficzna pod Celerona

Witam,

jak w temacie, lecz zacznę od parametrów komputera, potem przedstawię sytuację ;):

Typ procesora Intel Celeron, 2633 MHz (26 x 101)

Nazwa płyty głównej FUJITSU SIEMENS D1675

Pamięć fizyczna 768 MB (DDR SDRAM)

Dobrze parametry przedstawione, przejdźmy do rzeczy. Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej (AGP) do 100 - 150 zł. Od znajomego mogę za 100 zł wytrzasnąć GF6600XT, lecz nie wiem czy kupno tej karty ma sens pod mój procesor. Także pytanie jest następujące. Jaką kartę polecacie? Najbardziej zależy mi na 100 fpsach w Counter Strike 1.6 ;D.

Pozdrawiam :wink:

Ja bym się zainteresował GeForce 7300GT.

Dzięki, właśnie się tą kartą zainteresowałem ;-). Teraz pytanie, czy mój komputer wyciśnie z tej karty ostatnie poty, chociażby w NFS:MW?

Na pewno ta karta będzie nie do końca wykorzystywana z powodu tego procesora. W NFS MW ograniczeniem będzie tylko procesor.

Jeśli chcesz sprawdzić czy karta daje z siebie wszystko, to podczas gry na wyższych ustawieniach uruchom Menadżer zadań i zobacz, jak się waha użycie procesora. Jeśli skrajnie przekracza ok. 85%, to karta mogłaby być wydajniejsza, ale…

GeForce 7300GT.DDR 3 chłozenie zalman mam taką i jestem zadowolony karta potrzebuje dodatkowego podłączenia do zasilacza więc sprawdź czy masz odpowiedni

Najlepszym wyborem pod AGP jest GF 7300GT możesz się rozejrzeć za wersją Sonic+ od PALIT - jest kręcona fabrycznie.

73% zużycia procesora przy NFS MW. Nie wiem jakim cudem, ale raczej dobry wynik jak na Celerona.

Tak myślę czy jest sens kupować 7300, gdyż ten procek raczej nie wytrzyma takiego obciążenia.

A tak na marginesie “karta potrzebuje dodatkowego podłączenia do zasilacza” - Nie rozumiem o jakie podłączenie chodzi :wink:

Ten GeForce 7300 wymaga dodatkowego zasilania z osobnej wtyczki od zasilacza. Nie wystarczy więc tylko podłączyć karte do złącza AGP, lecz należy jeszcze podłączyć odpowiednią wtyczkę od zasilania karty do zasilacza Twojego komputera.

Aha rozumiem, to powiem, że nici raczej z tego, bo zasilacz mam jakiś “■■■■”, bo jakiegoś megabajta …

Za jakieś 50 zł możesz kupić Fortrona z allegro, poradzi sobie z pewnością.

Dobrze to powiedzmy, że mam ten zasilacz ;-). Wszystko było by już wystarczające? Żeby procesor nie dusił karty?