Karta graficzna-problem z temperatura

Witam, mam problem z temperatura przy mojej karcie graficznej mianowicie gigabyte geforce 8800 gts.

Temperatura jest zawysoka i kilka razy mialem restart komutera przy intensywnym graniu spowodowany najpewniej zawysoka temperatura.Po resie gdy sprawdzalem temperature wynosila jeszcze ok 75stopni.

Dzieje sie tak przy automatycznym ustawianu predkosci wiatraczka.

Przy recznym ustawieniu na np75% temp wynosi 55 stopni.

Probowalem roznych programow min nTune.W Rivii tuner odnalazlem chyba opis parametrow auto.

Duty cycle min : 36

duty cycle max : 100

T min : 65

T range : 32

T operating : 78

T low limit : 65

T max limit : 85

Podejrzewam ze zle ustawiony jest tryb auto(skoro dopuszczalna max temp karty wynosi 85) ale niepotrafie go zmienic.

Co dziwne po drobnym podkreceniu karta wydaje sie stabilniejsza :o (uzywalem programu rivia tuner ale gdy zainstalowalem najnowsze sterowniki program przestal ich odczytywac i pozostala mi tylko regulacja wiatraczka :confused: wiec chyba poczekam na nowsza wersje albo uzyje nTune)

Czy jest jakas mozliwosc modyfikacji tych parametrow czy jestem skazany na reczne ustawianie( mi to osobiscie az tak nie przeszkadza ale jak wbije mlodszy brat czy rodzic to nie chce miec pozniej przykrej niespodzianki ![-o<