Karta graficzna Radeon - opłaca się?

(Damian350z) #1

Witam. Chciałbym rozbudować trochę kompa, i mam dylemat bo niewiem czy opłaca się inwestować. Otóż mój kompa jest taki:

Sempron 2600+ 1.7 GHz

Asus K8V-X

Radeon 9550

1 Gb Ramu DDR

I chciałbym wymienić kartę graficzną na taką Radeon 3650 Asus 512MB 2xDVI (AGPx8) lub na taka Radeon 3850 Sapphire 512MB 2xDVI bulk (AGPx8) A i niechce Nvidi (nie cierpie monopolu)

(Sawyer47) #2

Zobacz ten temat: viewtopic.php?f=19&t=253879

IMO ten Radeon jest niewspółmierny do reszty komputera. Brałbym np. GF 7300GT. Chociaż jeśli chcesz kartę AMD/ATI to wybór jest trudny bo serie X1xxx i HD2xxx nie są zbyt udane i trudno je polecić. Wychodzi, że na AGP najlepsza krata ATI do właśnie HD3xxx, jeżeli nie szkoda ci 250zł i tego, że karta nie osiągnie pełni mocy na tym procesorze to możesz kupić.

(Micoud81) #3

Najlepsza karta, którą opłaca się włożyć do tego zestawu to tylko Palit GeForce 7300GT Sonic

Nic lepszego nie ma sensu kupować. Za karty pod AGP i tak się sporo przepłaca.

(Damian350z) #4

Hmm, tylko że ja ten komp i tak będe rozbudowywał, narazie to chciałem zacząć od karty graficznej bo ten radek mnie już dobija, a z Nvidii coś doradzicie skoro z AMD/ATI nic sensownego nie ma

(Pax555) #5

Bierz GF 73000GT Palit GDR3 lub z Galaxy

(Mateusz 931) #6

jak będziesz przebudowywał kompa to może nic nie warto teraz dokupować, zbierać pieniądze na nowy sprzęt ?

(Damian350z) #7

Hmm myślalem nad tym, ale doszedłem do wniosku ze karta graficzna jest najbardziej potrzebna dla tego komputera, bo na tej grafice nowsze gry niechcą już działać chodzi mi o te z przed roku :expressionless:

Hmm skoro mówicie żeby wziąść coś z Nvidi :wink: że lepiej się przystosuje do tego obecnego grata, a później do nowego kompa :idea:

(Sawyer47) #8

Również wg mnie nie opłaca się upgrade'ować tego komputera, tylko zbierać pieniądze na nowy, zwłaszcza, że aktualnie części są naprawdę tanie. Karta dużo nie pomoże przy tym procesorze.

(smoq5) #9

A może warto byłoby zainwestować w jakąś porządną płytę główną z integrą i slotem PCIe i później wsadzić naprawdę mocną kartę tyle, że z tym wymiana procka by się też wiązała także musiał byś dozbierać, bo kupowanie teraz na agp a później dalsza rozbudowa i co za tym idzie rezygnacja z agp to trochę bez sensu i szkoda kasy po prostu.

(Łukasz14) #10

Bierz GF 7300 GT od Palit lub Radka HD2600XT :wink:

(slawex1983) #11

Skoro wymienisz też inne elementy tego kopmutera, to weź radka.

(Damian350z) #12

NO bo to ma być tak, na poczatku wymieniam grafikę, nawet jeżeli grafika niębędzie osiągała Full osiagów, potem gdzieś za jakiś rok kupuję płytę główną i procesor wraz z ramem i mam dobry komp mi o to chodzi,

(slawex1983) #13

Rok to dużo czasu. Wtedy nowa grafa już nie będzie taka dobra.

(Damian350z) #14

Oj czy ja wiem grafika 512 MB taką jak chce :slight_smile: to powinna wystarczyć, ale też niewiem czy to będzie rok moze mniej

(Darth ReX) #15

Tylko, że nowa karta jest na AGP, a nowa płyta będzie z PCI-E. Pomyślałeś o tym? No i jeszcze problem, który przedstawił slawex1983...

(Damian350z) #16

Hmm w sumie nie pomyślałem o tym :oops:

(slawex1983) #17

DamianAMD , ilość pamięci na karcie to jeden z ostatnich czynników jaki bym brał pod uwagę. Darth ReX ma racje. Będziesz wymieniał płytę główną, czy tylko procek?

(smoq5) #18

Zamiast pakować się w AGP weź sobie tak:

Gigabyte GA-G33-DS3R 262,26

Intel Dual Core E2180 2.0GHz LGA775 BOX 170,12

A jak przypływ gotówki poczujesz to sobie dokupisz radka 4850 :wink:

No chyba, że się na AMD uprzesz, ale wtedy też dałoby radę coś wymyślić.

(Ciupa Michal) #19

rewelacyjny wybór :x

zamiast tej żenady wyżej weź GigaByte GA-P31-DS3L za 160zł + HD2600XT 256MB DDR3 za 115zł + E2180 za 170zł :slight_smile:

GigaByte GA-P31-DS3L + HD2600XT jest o wieeeeeele wydajniejszy od Gigabyte GA-G33-DS3R

bierz to co podałem jeśli poczujesz przypływ gotówki (czyli musisz dozbierać jakieś 200zł) :slight_smile:

(Damian350z) #20

Hmm dobra, moja modernizacja będzie polegała na tym że płyta i procek idą do wywalenia, a ja zapomniałem że na nowej plycie głównej nie będzie gniazda AGP :razz: więc temat do zamknięcia zbieramy kasiore na wszystkie podzespoły