Karta graficzna Radeon - opłaca się?

Witam. Chciałbym rozbudować trochę kompa, i mam dylemat bo niewiem czy opłaca się inwestować. Otóż mój kompa jest taki:

Sempron 2600+ 1.7 GHz

Asus K8V-X

Radeon 9550

1 Gb Ramu DDR

I chciałbym wymienić kartę graficzną na taką Radeon 3650 Asus 512MB 2xDVI (AGPx8) lub na taka Radeon 3850 Sapphire 512MB 2xDVI bulk (AGPx8) A i niechce Nvidi (nie cierpie monopolu)

Zobacz ten temat: viewtopic.php?f=19&t=253879

IMO ten Radeon jest niewspółmierny do reszty komputera. Brałbym np. GF 7300GT. Chociaż jeśli chcesz kartę AMD/ATI to wybór jest trudny bo serie X1xxx i HD2xxx nie są zbyt udane i trudno je polecić. Wychodzi, że na AGP najlepsza krata ATI do właśnie HD3xxx, jeżeli nie szkoda ci 250zł i tego, że karta nie osiągnie pełni mocy na tym procesorze to możesz kupić.

Najlepsza karta, którą opłaca się włożyć do tego zestawu to tylko Palit GeForce 7300GT Sonic

Nic lepszego nie ma sensu kupować. Za karty pod AGP i tak się sporo przepłaca.

Hmm, tylko że ja ten komp i tak będe rozbudowywał, narazie to chciałem zacząć od karty graficznej bo ten radek mnie już dobija, a z Nvidii coś doradzicie skoro z AMD/ATI nic sensownego nie ma

Bierz GF 73000GT Palit GDR3 lub z Galaxy

jak będziesz przebudowywał kompa to może nic nie warto teraz dokupować, zbierać pieniądze na nowy sprzęt ?

Hmm myślalem nad tym, ale doszedłem do wniosku ze karta graficzna jest najbardziej potrzebna dla tego komputera, bo na tej grafice nowsze gry niechcą już działać chodzi mi o te z przed roku :expressionless:

Hmm skoro mówicie żeby wziąść coś z Nvidi :wink: że lepiej się przystosuje do tego obecnego grata, a później do nowego kompa :idea:

Również wg mnie nie opłaca się upgrade’ować tego komputera, tylko zbierać pieniądze na nowy, zwłaszcza, że aktualnie części są naprawdę tanie. Karta dużo nie pomoże przy tym procesorze.

A może warto byłoby zainwestować w jakąś porządną płytę główną z integrą i slotem PCIe i później wsadzić naprawdę mocną kartę tyle, że z tym wymiana procka by się też wiązała także musiał byś dozbierać, bo kupowanie teraz na agp a później dalsza rozbudowa i co za tym idzie rezygnacja z agp to trochę bez sensu i szkoda kasy po prostu.

Bierz GF 7300 GT od Palit lub Radka HD2600XT :wink:

Skoro wymienisz też inne elementy tego kopmutera, to weź radka.

NO bo to ma być tak, na poczatku wymieniam grafikę, nawet jeżeli grafika niębędzie osiągała Full osiagów, potem gdzieś za jakiś rok kupuję płytę główną i procesor wraz z ramem i mam dobry komp mi o to chodzi,

Rok to dużo czasu. Wtedy nowa grafa już nie będzie taka dobra.

Oj czy ja wiem grafika 512 MB taką jak chce :slight_smile: to powinna wystarczyć, ale też niewiem czy to będzie rok moze mniej

Tylko, że nowa karta jest na AGP, a nowa płyta będzie z PCI-E. Pomyślałeś o tym? No i jeszcze problem, który przedstawił slawex1983

Hmm w sumie nie pomyślałem o tym :oops:

DamianAMD , ilość pamięci na karcie to jeden z ostatnich czynników jaki bym brał pod uwagę. Darth ReX ma racje. Będziesz wymieniał płytę główną, czy tylko procek?

Zamiast pakować się w AGP weź sobie tak:

Gigabyte GA-G33-DS3R 262,26

Intel Dual Core E2180 2.0GHz LGA775 BOX 170,12

A jak przypływ gotówki poczujesz to sobie dokupisz radka 4850 :wink:

No chyba, że się na AMD uprzesz, ale wtedy też dałoby radę coś wymyślić.

rewelacyjny wybór :x

zamiast tej żenady wyżej weź GigaByte GA-P31-DS3L za 160zł + HD2600XT 256MB DDR3 za 115zł + E2180 za 170zł :slight_smile:

GigaByte GA-P31-DS3L + HD2600XT jest o wieeeeeele wydajniejszy od Gigabyte GA-G33-DS3R

bierz to co podałem jeśli poczujesz przypływ gotówki (czyli musisz dozbierać jakieś 200zł) :slight_smile:

Hmm dobra, moja modernizacja będzie polegała na tym że płyta i procek idą do wywalenia, a ja zapomniałem że na nowej plycie głównej nie będzie gniazda AGP :razz: więc temat do zamknięcia zbieramy kasiore na wszystkie podzespoły