Karta graficzna:(Ratunku:(

Musialem wgrac na nowo windowsa xp profesional… bo mi cos sie zrypalo;/ a teraz komp nie odczytuje mojej karty graficznej a nie mam sterownikow do niej… nie wiem jak sie ona zwie…gdzy chcialem sprawdzic brat cos zaczol pierdzielic zebym kapa nie rozbieral…pomozcie co moge w takim wypadku zrobic… pisze mi o jakims Kontrolerze wideo(zgodnym z VGA)…prosze pomozcie…

nie wiem czy to pomoże, ale ściągnij i zainstaluj program typu AIDA lub SiSoft Sandra

uruchom go (jeden z nich) i być może on powie ci jaką masz kartę graficzną :roll: o ile potrafi to jakoś wyczytać bez instalacji sterowników :roll: tyle mi do głowy przychodzi…

Musisz wiedzieć jaką masz kartę żeby móc sciągnąć do niej odpowiednie sterowniki…

Jeśli nie pamiętasz nazwy to chyba bez zaglądania do środka się nie obejdzie…

A czy czasem proszę koleżeństwa nie mamy do czynienia z kartą zintegrowaną,więc sterownik powinien być na płytce instalacyjnej płyty głównej?

Możliwe…

Wygląda jednak na to, że autor tematu nie wie za bardzo co ma w swoim kompie :slight_smile:

Odkręcenie trzech śrubek, zdjęcie obudowy (o ile nie ma plomby gwarancyjnej) i zaglądnięcie do środka nie powinno zająć wiecej niż 3 minuty… i będziemy mieli pełną jasność :slight_smile:

…zależy czy kolega ma latarkę? :shock:

A jeżeli jest niezaawansowany to i tak może mieć problem z rozróżnieniem karty dźwięku od karty grafiki! :lol:

Wiec:)Kompa kupywal moj brat znaczy sie go skladal:) a jak napisalem nie pozwala mi go otwierac:P Latarke mam:) a i jeszcze jedno:)

Gdy kompa wylanczam a pozniej wlanczam za ktoryms razem windows mi sie wlancza lecz nie ma obracu:P

Oczywiście to był żart,ale nie do końca bo wieczorem to mało widać w środku obudowy!

Widzę,że jesteś mało zaawansowany więc ciężko będzie Ci wytłumaczyć o co biega,chyba,że koledzy mają jakiegoś pomysła? :lol:

No i racje ma brat. !!

nie rozumiem jednego, skoro zabronił rozkręcać kompa by zajrzeć na kartę to dlaczego nie powiedział jaka to karta skoro sam składał,

nie chciał bym być złym doradcą ale najlepiej będzie jak sam rozkręcisz kompa a jak nie umiesz i czujesz sie nie pewnie to poproś jakiegoś kolegę który sie na tym skomplikowanym zabiegu zna i bez wiedzy brata sprawdzisz sobie kartę… i ściągniesz starowniki… skoro brat składał to nie ma plomb gwarancyjnych…

wiec rozkręcaj (chyba ze jesteś moim bratem) 8)

Może prościej użyj programu EVEREST

http://download.chip.pl/printversion/pr … 16385.html

i poczytaj wszystko o karcie grafiki i spisz na kartce.

lub poczytaj dokumentacje od kompa tam wszystko pisze,lub jak koledzy piszą zajrzyj do środka, warunek musisz coś kumać żeby wiedzieć na co patrzeć.

jak włacza ci sie komp to chyba wyswietla ci sie jaka filma czy to masz ge force 2 czy inna firme poszukaj sobie sterowników wpisujac http://www.google.pl :stuck_out_tongue: lub wejdz na strone producenta

Na tej ************ karcie doczytalem sie tylko tego MX440-T8X0308918236;/kicz

Może trochę tak mniej mięsa :-x :-x :-x

fiesta

:? :x

Wygląda na to że masz GeForce

Sterowniki są :arrow: tutaj

Nie zawsze najnowsza wersja driverów bedizie najlepsza.

JN dzieki za ten rogram weiec wykryl on ze mam nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (MSI Mx440-8X) tylko kurde ze nie moge znalesc na necie sterowników prosze tylko jeszcze o to:) Dajcie linka do sterownikow:) thx wielkie za pomoc

Przecież w poprzednim moim poscie masz link do sterowników

Do wszystkich kart GeForce jest ten sam sterownik…

:arrow: http://www.nvidia.pl/drivers.php

Dobrze już dobrze nie krzycz na mnie:( ja sie nie znam:)