Karta graficzna się nagrzewa, komputer się zacina

mam problem z kompem niewiem co sie dzieje gram w rózne gry mam geforca 6600 konkretnie niewiem jaki model i gdy gram to po pewnym czasie gra mi sie zacina (niepodcina tylko zacina)i musze zrestartować komp w tedy,jest chłodzona radiatorem i wiele osób mi mówiło ze musze juz poprostu karte wymienić bo ta juz jest zwalona,chwile po zacieciu dotknełem karty wiele razy i az parzy mnie w reke testowałem na wielu grach i na kazdej sie zawieszał komp ,nawet gdy czasami ogladałem film to komp miał zawieche i tyle i chciałbym sie podpytać co wy otym myslicie czy to wina karty czy innego podzespołu??

Bardzo możliwe,że karta się przegrzewa,zamontuj na niej jakiś dodatkowy wentylator,możesz także eksperymentalnie jeżeli masz jakiś dowolny wentylator np. taki do obudowy nakierować go tak aby wiał na kartę przynajmniej będziesz miał pewność czy to jej wina.

a czy to mozliwe ze to zasilacz jest zasłaby on jest firmy L&C i chyba nietrzyma równo napiec w speed fanie troche duza rozbierznosć , czy to tez moze byc powód ze gry sie w pewnym momencie mają zawieche??

Raczej się przegrzewa. Spróbuj Programem Everest, może karta ma czujnik temperatury, to powinno ją odczytać.

Podaj temperatury twoich podzspołów

oto te ze speedfana:

temp 1 :49c

temp 2 :42c

temp 3 :41c

hd 0 :39c

hd 1 :39c

core :43-44c ale wiadomo z tego co słyszałem to program niejest najlepszy i oszukuje czasami

próbowałem everestem program podobny do aida 32 , lecz nigdzie niepokazał temperatury ,niewiem co oznaczaja poszczegulne skróty od temperatury w speedfanie dlatego podałem tak jak tam było