Karta graficzna sięgrzeje.;|

witam.

mam ostatnio problem karat greaficzna strasznie się grzeje ( geforce 6600gt) w stanie spoczynku kompa temperatura wynosi. 57stopni a jak włanczam film albo cos to dochodzi do 60 i sie koputer wyłancza. Co mogło się stac.? Pomocy! be848f66a10a95aa.html

jezeli cos potrzebujecie to piszcie;)

Ja potrzebuje telewizor lcd tak 32 -37 cali ;] z góry thx ;D

A tak na serio to sprawdz czy radiator z wiatrakiem się nie obluzowały oraz czy radiator nie jest zapchany kurzem itp… ;]

zabrudzenie, kurz

kami212 , sprawdź, czy wentylator na karcie graficznej w ogóle działa.

Też mam taką kartę graficzną i podczas gry jej temperatura dochodzi do 75 stopni i działa stabilnie, więc 60 stopni nie powinno powodować zawieszania się karty. Może po prostu karta graficzna już niedomaga, bo była kiedyś mocno podkręcana i że tak powiem “nadwyrężona termicznie”? Być może masz kartę jakiejś podrzędnej firmy, zbudowaną z niezbyt dobrych układów, ale nawet wtedy temperatura 60 stopni nie powinna zawieszać karty.

Spróbuj zdjąć orginalny wentylator, i założyć bocznie wentylator o dużej średnicy (8 do 12 cm), aby dmuchał powietrzem nad i pod kartę. Taki wentylator możesz wyjąć z jakieś starego zasilacza od komputera lub po prostu dokupić (cena ok. 15 zł). Ilość tłoczonego przez taki wentylator powietrza znacznie przewyższa ilości uzyskiwane przez najlepsze nawet wentylatory firmowe. Tylko trzeba go założyć bocznie - w pionie, blisko karty, nie na kartę. Takie rozwiązanie jest w stanie skutecznie studzić nawet bardzo rozgrzewające się karty, nie powodując przy tym takiego hałasu, jak przy zastosowaniu wentylatorków orginalnych.

                                                                ||

                                                                ||   płyta główna

         ___                                                  ||

         |   |                                                 ||

         |   |                                                 ||

         |   |              karta graficzna             ||

         |   |    __________________________||

         |   |   |__________________________||

         |   |           |____________|               ||

         |   |                                                  ||

         |__|                                                  ||

                                                                  ||

wentylator                                                   ||

                                                                  ||

no ale jak chłopak będzie jedną ręką pisał a drugą trzymał ten wentylator przy karcie? może jeszcze z zamkniętą obudową… bezsens

nochyba ze ma obudowe przystosowana do zamontowania fan’a w bocznej sciance.

a moze to nie grafa

jaki masz zasilacz??

Chłodzenie przylegające prostopadle do karty to nie magia (najczęściej stosowane na kartach o pasywnym chłodzeniu). Normalna rzecz, ale nie wiem czy warto stosować. Choćby cenowo nie ciekawie to wychodzi.

Jaki ten zasilacz? Jak sprawdzałeś temperaturę kary?

[

Jaki ten zasilacz? Jak sprawdzałeś temperaturę kary?

zakuzona nie jest bo jączysciłem jak co miesiąc;)

ta karat nie ma wiatraka tylo z 2 stron 2 duze radiatory połączone miedzianą rurką.

sprubuje z tym wiatrakiem zamontuje go :wink:

Nie podałeś mocy zasilacza, ale ze względu na producenta, zasilacz kwalifikuje się do wymiany.

kami212 , podaj resztę konfiguracji sprzętowej (procesor, płyta główna, pamięć RAM), to doradzimy Ci optymalny zasilacz dla Twojego sprzętu.