Karta graficzna + TV


(Koks497) #1

Witam !

Mam pytanie , wczoraj podlaczylem moja karte graficzna do TV ( karta w opisie) , wszystko dziala super.

W sterownikach wlaczam Clone tzn. widze na monitorze jak i na TV to samo i teraz moje pytanie, czy gdy mam wlaczony monitor i TV to karta dziala np. troche slabiej w grach itp. ?

Czy poprostu niema to zadnego wplywu na wydajnosc :slight_smile: ?

Pozdrawiam.


(Voytec749) #2

Z moich własnych obserwacji wynika, że ma to wpływ na wydajność...

Przykład: kiedyś na Viście podłączyłem lapka do TV i puściłem film z kompa na TV, a na lapie robiłem swoje (tryb DUAL). Efekt był taki, że na TV film z lekka klatkował :? Musiałem wyłączyć aero i inne bajery - dopiero się poprawiło... Kochana Vista...

Pozdrawiam


(slawex1983) #3

Voytec , nie ma w tym nic dziwnego. Skoro pracowałeś na pierwszym ekranie i mocno zajmowałeś czas procesora to musiało przyciąć (chyba, że ten cudowny Aero - który ponoć wykorzystuje tylko smartshadera pomaga sobie jeszcze setką pamięci RAM i nie oszczędza procesora). Z moich obserwacji wynika, że w trybie Clone lub rozszerzonym pulpicie wydajność nie spada (WinXP).


(Koks497) #4

Nom wlasnie ja tez w sumie niezauwazylem zadnego spadku wydajnosci , nawet jak wlaczylem Gears of War to na dwoj wyswietlaczach bez zadnego problemu lecialo... .


(Darth ReX) #5

Nie powinna spadać wydajność, gdyż do obu wyświetlaczy wysyłany jest identyczny sygnał. Gorzej w trybie dual, gdy do każdego wyświetlacza idzie inny sygnał - 2x więcej liczenia.


(slawex1983) #6

RAMDAC na pewno da radę.


(Koks497) #7

Darth ReX , wlasnie tez mi sie tak wydaje ,ze jak jest na Clone to niepowinno byc zadnych problemow, mozliwe ,ze karta graficzna tez sie mocniej grzeje ale niestety niejestem w stanie tego sprawdzic bo po instalce SmartDoctor winda mi szaleje i niebieski ekran wyskakuje ...


(slawex1983) #8

Gdyby tak dokładniej przeanalizować, to tryb Clone zwalnia w takim samym stopniu co tryb Extended. RAMDAC karty musi konwertować jednocześnie sygnał cyfrowy na dwa analogowe urządzenia, więc jakiś BARDZO MINIMALNY spadek wydajności na pewno jest.