Karta graficzna w komputerze dla architekta

Witam,

Składam komputer dla studenta architektury i jest mi potrzebna informacja jaką grafikę należy wstawić do takiego komputera. Na razie wybór padł na procesor i7 na 1155 oraz co najmniej 12GB ramu. Programy jakie będą używane to oczywiście autocad, artlantis, 3dsamax oraz może blender. Czy starczy jak wrzucę mu do tego komputera radeona 6870 ? czy lepiej dać coś mocniejszego? Jeżeli ktoś się zna to niech napiszę jak wygląda na tą chwile obsługa GPU w tych programach. Na całość mam trochę ponad 3500zł.

Szczerze mówiąc, starczyłby mu jakiś tani GeForce (GTS450 i w górę) z technologią CUDA i PhysX… HD6870 to karta do gier… i tylko do gier.

Tylko nie jestem pewien jak mocna powinna być karta aby komfortowo korzystać z liveview w 3dsmaxie i innych programach. Po za tym karta ma być w miarę też do gier ponieważ komputer ma starczyć na długo a przy słabszych to wyjdzie z obiegu za miesiąc.

Nvidia Quadro

Kup taką na ile Cię stać, ot. Nie ma co kombinować. Do maxa GF - choć oczywiście nie jest to reguła, ale nie raz czytałem o kłopotach z ATI Sam pracuje na cadzie na jednej i drugiej firmie :wink: Co do liveview to wszystko zależy czym zapchasz scenę. Wiadomo czy lepsza tym teoretycznie powinno być lepiej Tylko w pewnym momencie kasa i pobór prądu nie idzie w parze z wydajnością. Dlatego: Kup taką na ile Cię stać. Co do wspierania renderingu przez karty, cóż na dzień dzisiejszy można sobie darować myślenie o tym. Z tego co wiem to ani vray ani mental nie korzystają z tego.

he he i tyle. Po pierwsze: nie te pieniądze, po drugie: nie opłaca się, po trzecie : nie pogra się.

GTX 460, w ogóle najlepiej nvidia bo można wykorzystać cuda np. w octane czy irayu podczas renderingu.

A jakiejś super mocnej karty też nie opłaca się kupować bo:

  • Do obsługi 3ds gtx 460 spokojnie wystarczy

  • Pathtracing w octane w określonych warunkach zawsze będzie miał niską wydajność, i tak trzeba będzie niekiedy poczekać kilka h

  • Renderery cpu stanowią większość rynku, vray, mental, fray, maxwell itd… i są bardzo szybkie, ale kosztem uproszczonego oświetlenia (vray, mental), pomimo tego w ciągu 20-30min można uzyskiwać fotorealistyczne rezultaty w 1280x720.

Najważniejsze żeby było 12-16GB RAM i w miarę mocny procesor.