Karta graficzna w laptopie, mój projekt

Bede realizowal ciekawy projekt i chcial bym wiedziec co o tym myslicie tymi dwoma elementami sprobuje podlaczyc zewnętrzna karte graficzna do laptopa:

i uzywajac zasilac 350w od pc :slight_smile:

Robisz z laptopa komputer stacjonarny?

Nie poprostu to jest projekt taki z ciekawosc ale tez mi posluzy zeby zagrac czasami nie musi byc zawsze podpiete

Hej,

W pasjansa chyba co najwyżej.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Za głupie odpowiedzi dziekuje z góry :wink:

To chyba nie zadziała. Podejrzewam, że Riserze kabel USB 3.0 jest wykorzystywany, ponieważ ma odpowiednią liczbę kabelków, a sygnału USB tam nie ma. Natomiast to pierwsze urządzenie wygląda na zwykły hub USB.


Gdzieś widziałem kiedyś stronę producenta takich cudów, jak trafię to podkleję.

O masz
http://www.hwtools.net/PCIe.html
na dole masz ikonki, wybierasz tam złącze na jakim i co chcesz, wszystkie akcesoria możesz dokupić u nich.

Hej,

Nie, to miało sprowokować Cię do przemyśleń, jak wydajne może być takie rozwiązanie.

Jasne, że można. Ale jaka będzie wydajność takiego połączenia? Karta przystosowana do działania na PCI-E x16 będzie działać jak na porcie PCI-E x1. Zresztą do poczytania:


Pozdrawiam,
Dimatheus

Porównujesz USB do Express Card czy mSata?

Hej,

Ja nie, ale zobacz jakie elementy do rozbudowy wybrał autor wątku w pierwszym poście.

Pozdrawiam,
Dimatheus

No tak…
Patrząc jednak na wydajność takich połączeń bezpośrednio z Express Card czy mSata działa całkiem znośnie, a na pewno wielokrotnie lepiej niż integra i takie rozwiązanie jest warte przemyślenia.

Koleżko, co masz za lapka, może da się inaczej to podłączyć?

Jest to ciekawe rozwiązanie. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim w załączonym filmie.
Może warto zaryzykować. Jeżeli zasilacz i karta graficzna nie obciążą twojego budżetu.

Exp są fajne, jeszcze za tą cenę to już całkiem nie ma co narzekać :wink:

Hej,

Tak, ale trudno o wydajności mówić przy komponentach za raptem 50 PLN.

Pozdrawiam,
Dimatheus