Karta graficzna , wasze zdanie

(Koks497) #1

Witam !

W nastepnym tygodniu zamierzam kupic karte graficzna ... .

Chcem kupic radka x1950 tylko mam watpliwosci co do tego jakiej ma on byc firmy .... Asus lub Saphire ... biorac pod uwage to ,ze mam plyte glowna od Asusa to jak bym mial jeszcze grafe od asusa to moze by byla lepsza kompatyblinosc lub cos w tym stylu ale z drugiej strony slyszac haslo asus to moje pierwsze skojarzenie to plyty glowne a saphire odrazu kojarzy mi sie z grafika ... i tu jest moj dylemat ... .

Looknijcie prosze na tego Asusa i powiedzcie mi czy jest warty ... :

http://vv-computer.de/shop/article/5017 ... -Crossfire

Jest ten Saphire lepszy ? :

http://pcking.de/eshop.php?action=artic ... treffer=17

Prosze o odpowiedz i pozdrawiam !

(Bigkoras) #2

Ja bym brał Asusa, według mnie dużo lepsza firma niż Saphire

(Michal Kolatek) #3

W czym? Czy takie widzi mi się?

Asus ma lepsze chłodzenie

tak powinien wyglądać

Jaki masz zasilacz?

(Bary1986) #4

Również się przychylam do zdania bigkoras

(Koks497) #5

Co tak powinno wygladac ?

Co do zasilacza to mam LC power 420 W (nowy), napiecia na lini 12V mierzone byly wczoraj miernikiem ktory dodatkowa obciaza zasilacz w 100 % i wszystkie byly w normie .

Niejest to jakis super zasilacz , pozatym jest przejsciowy , niemam zamiaru trzymac go dlugo w mojej puszce ... moze jeszcze z miesiac.

Wtedy biore cos 550 W najlepiej BeQ... .

Jezeli bym kupil tego czerwonego Asusa to napewno ta zasilka miesiac przetrzyma a trezeba brac tez pod uwage to ,ze moj proc pobiera tylko 45 W .

Pozdrawiam :slight_smile:

(system) #6

jaka jest obciążalność prądowa na linii +12V ?? podawana w A (amperach)

(Koks497) #7

W tej chwili ci tego niepowiem bo niemam miernika w domu.

Ale w kazdym badz razie wszystko bylo piko bello i przez miecha niepowinno sie nic stac :slight_smile:

Wrocmy do grafiki :slight_smile:

(system) #8

ta informacja jest podana na nalepce zasilacza....

okarze się jak podłączysz tego ati :slight_smile:

(Koks497) #9

+12V1 to - 14A a +12V2 - 15 A

(system) #10

przez miesiąc uciągnie (powinien).

(Koks497) #11

Hehehe niema wyboru hehehe

Turkissh to jak myslisz brac tego czerwonego asusa z tej stronki vv-computer co podalem w moim pierwszym poscie ?

Pojdzie stalker na tym na maxie ?

(Prywatnyof) #12

ja bym brał takiego asusa:

http://allegro.pl/item223777881_asus_x1 ... avivo.html

i btw ile masz kasy na karte?

(system) #13

pójdzie na maxie ze statycznymi światłami :slight_smile: z dynamicznymi też powinien, w rozdziałce 1280x1024 (na geforce 7600gs ddr3 po oc mam ze statycznimi ponad 70FPS a czasami ponad 100FPS).ten radek to dobra karta.

pograj sobie w lost planet ekstra gra :-).

(Koks497) #14

A z dynamicznymi jak to u ciebie wyglada ?

Mi na moim starym zechu chodzil stalker ze statycznymi na maxie mialem radka X1600 pro ... troche podkreconego semprona 3100+ i 1 Gb wolnego ramu (333 mhz) .... .

Teraz wydaje mi sie ze powinien chodzic na maxie ... .

Teraz na tej zintegrowanej karcie co mam na plycie glownej to chodzi mi na statycznych dosyc plynnie... .