Karta graficzna, zasilacz?

Witam!

Mam takie pytanie czy zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W poradzi sobie z karta graficzną ASUS HD5750 1GB DDR5 128bit Formula (EAH5750 FORMULA/2DI/1GD5)?

Nigdzie nie mogę znaleźć poboru energii tej karty i nie jestem pewien czy zasilacz pociągnie.

Procesor: INTEL CORE 2 DUO E6420 2,13 GHZ

Płyta główna: ASUS P5B DELUXE GREEN

Pamięć RAM: DDR2 2X1GB 800 PATRIOT LLK CL4

Karta graficzna: Asus EN8600GTS 256/128 - do tej pory była taka i zasilacz hulał

Dysk twardy: SAMSUNG 320GB

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-450AA-101A 450W

Z góry dziękuje za odpowiedź :slight_smile:

Tomek

TDP karty graficznej HD Radeon 5750 to 86W , TDP procesora to 65W , wystarczy Ci markowy zasilacz o mocy 400W.

Zasilacz 450W lub wyższy jest wymagany, więc jak najbardziej pociągnie,

tylko musisz sprawdzić w specyfikacji karty, jaka wtyczka jest wymagana

(czy jest to 6pinowa, czy też 6+2 piny)

  • Twój zasilacz ma jedną wtyczkę 6pinową PCI-Express.

Mała uwaga:

nie można tylko podliczać TDP procesora i karty graficznej,

tylko cały układ trzeba uwzględniać !

jakby co można skorzystać z kalkulatora stworzonego właśnie przez ASUSa,

chociaż wydajność ich strony zakrawa o pomstę.

http://support.asus.com/PowerSupplyCalc … uage=pl-pl

Karol

p.s. Hmm, bardziej wiarygodny kalkulator na stronach zenfist.pl

http://zenfist.pl/kalkulator-mocy-zasil … s-151.html

Bez problemu, jak corsair 400w styka na gtx460 z phenomem. Taki komp zużyje do ok 300w max.

Wielkie dzięki za pomoc. :lol: :lol: :lol:

A jak sprawdzić czy wtyczka jest 6pinowa, czy też 6+2 piny? :slight_smile:

W tym modelu zasilacza jest na bank jedna wtyczka 6pin PCI-Express - według specyfikacji producenta,

co do karty graficznej - kurcze, tu jest problem, bo np.: na stronach ASUSA

tego modelu nie ma - w ogóle słabo się przykładają do opisu specyfikacji co potrzeba, a co nie.

Według screenów wygląda to na szczęście na zwykłe gniazdo 6pinowe na karcie graficznej,

ale przed zakupem zadaj pytanie sprzedawcy - zobaczymy, jaką wiedzą się wykaże. :slight_smile:

Karol

Jest sześciu pinowa, te karty nie pobierają 200W żeby potrzebowały kilku wtyków, max pobór to 60W, w testach typu furmark pobierze 70W.

Radeony z serii 5000 pobierają max 108W tj 5770, ale wymagają wtyczki 6pin sztuk jednej. Więc markowy zasilacz o mocy 400W Fortron albo Corsair są akurat w porządku, a chieftec też jest spoko zasilacz, sam mam na 2 kompach chiefteci.

Wielkie dzięki… :slight_smile: