Karta graficzna "zgubiła" rozdzielczość monitora i typ

Witam, wczoraj było wszystko ok. Dziś jak włączyłem komputer to wystąpił problem z kartą graficzną(?): 1 objaw załuważyłem podczas ładowania visty w miejsacu wyświetania się loga Windows: znikało i pojawiało się, następnie na ekranie z napisem zapraszamy też ekran robił się ciemny na sekunde. (przy tym widać że dobra jest jeszcze rozdzielczość), po tej szekundzie rozdzielczość jest zła. Następnie pojawia się pulpit w złej rozdzielczości i staje się na chwile czarny (tak z 2 razy) i nadal jmest w złej rozdzielczości. Wszedłem więc w personalizację/display settings i załuważyłem że najwyższa rozdzielczość to 1600x1200 (powinno być 1680X1050)a na liście monitorów widnieje Generic Non Pnp on Nvidia GF 7600GS (z tego co pamiętam to być powinno bez Non…). A że mam też Win7 beta to sprawdziłem na nim>niestety jest to samo=zła rozdzielczość (jednak problem pojawia się dopiero od pulpitu…) Zainstalowałem na 7stery nvidii (wcześniej były tylko domyślne) ale nic to nie dało. Na obu systemach mam AERO tylko ta rozdzielczość…

Wzwiązku z tym że na obu OS’ach mam problem odrzuciłem winę systemu. Zatanawiam się czy te objawy mogą świadczyć o grafie czy może o monitorze?

Grafika jest widzialna z poziomu systemu, sam o tym wspomniałeś:

Podaj nazwę i model monitora.

Samsung SM225MW

Ściągnij to i zainstaluj

pomogło dzięki:)