Karta graficzna zintegrowana

witam

mam płytę główna ASRocka n68-s i na niej zintegrowaną kartę graficzna

kupiłem nowa zwykła kartę graficzną : Asus Ati Radeon HD4850 1GB DDR3

i nie wiem czy mi będzie działała na tej płycie głównej i jak odłączyć zintegrowana .

Zintegrowaną grafikę wyłącza się w Biosie

Jest to opcja Primary Graphics Adapter montujesz kartę na PCI-Express,na zintegrowanej karcie jeszcze przestawiasz [Onboard] na [PCI Express],po czym montujesz nową kartę i podłączasz monitor do nowej karty,po przestawieniu musisz mieć zamontowaną kartę na PCI-E,bo tam Bios będzie ją uruchamiał.

Oczywiście do karty graficznej trzeba mieć odpowiedni markowy zasilacz o wymaganej przez kartę mocy+moc części

Wpisz w Google model płyty a znajdziesz do niej instrukcję na stronie producenta

Płyta ma gniazdo PCIEx16

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=n68-s

hehe to wiem

ale dokładniej :smiley:

:smiley:

Jeśli się nie orientujesz,to jedż z kompem tam gdzie kupisz kartę i niech ci zamontują,bo prościej się chyba nie da tego napisać :stuck_out_tongue:

Da się prościej - trzeba zamontować kartę (przy wyłączonym z gniazdka komputerze!), podłączyć ewentualne zasilanie kabelkiem jeśli karta wymaga i po włączeniu komputera powinna chodzić.

Włożenie karty wyłączy zintegrowaną. Jedynym wyjątkiem są bodajże płyty na chipach AMD/ATI, w niektórych mogą być uruchomione jednocześnie obydwie karty.

Natomiast opcja primary graphics w BIOSie to służy tylko i wyłącznie do ustawiania głównej karty, jeśli w komputerze są dwie zainstalowane. Windows 98 umożliwiał obsługę do 9 kart graficznych, Windows XP do 10 i tyleż monitorów. Jedną montuje się w złączu AGP/PCI-Express, kolejne w “zwykłym” PCI (w tym samym co modemy, karty bezprzewodowe, tunery tv itp.).

dzięki wszystko mi działa ok :slight_smile: