Karta graficzna

Witam, mój sprzęt to:

-AMD Athlon 64 3000+ 1,8Ghz

-1 Gb RAM

-GeForce 6600 GT

-Gigabyte GA-K8N51GMF-9 GeForce 6100 socket 939

-i jakiś zasilacz, który już nie wyrabia

Chciałbym kupić nową kartę graficzną, zasilacz i (jeśli trzeba) płytę główną. (w niedalekiej przyszłości dokupić RAM i zmienic procesor)

Najpierw moje propozycje (chociaż za bardzo sie nie znam)

Po pierwsze: http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=15722&idk=-1 300~zł za 8600GT 1024mb, co tutaj jest źle? ;]

Po drugie: 3 karty, które wybrałem to:

1

2

3

Chyba, że polecacie inną - to słucham. :]

Nie wiem jakiej firmy mam pamięć RAM, ale tym na razie się nie zajmujmy.

Co do procesora, najlepiej by było, aby ta płyta główna pasowała do TEGO.

Choć sam jestem za Athlonami, lecz nie wiem którego wybrać. (tu też możecie mi doradzić.)

I pytanie o zasilacz, na którym się nie znam kompletnie.

Najlepiej by było, abyście podawali sprzęt ze stron http://www.shift.sklep.pl lub http://www.komputronik.pl bo te sklep są u mnie w mieście.

Dzięki.

Ile funduszy na

Tej kart7y co podałeś 8600GT 1024Mb nei bierz - DDR2 szukaj czegoś na DDR3

sprzedaj to co masz oszacuj fundusze i wtedy napisz wątek :P, zabawy w 939 są nieopłacalne ze względu na brak obsługi ddr2, możesz zacząć od zasilacza i wsiąść z niedrogich :

Modecom mc-400W.

ta karta jest na pamięciach GDDR2 co mocno ścina wydajność…

kartę weź Gainward GeForce 8800GS 384MB (~460zł)

zasilacz Modecom MC-400 (~140zł)

i możesz proca zmienić na jakiś X2 pod s939

jeśli chcesz zmienić procesor to do zmiany płyta, ram, procesor…

wtedy bierzesz:

DFI BloodIron P35-T2RL KLIK

E8400 KLIK

2GB GoodRam PRO900 KLIK

OCZ StealthXStream 500W KLIK

GeForce 8800gt 512mb KLIK

i zmieniasz na nim chłodzenie na NV Silencer 5 rev3 + radiatorki pentagram za 12zł na sekcję zasilania i pasta termoprzewodząca arctic silver 5 za 15zł

spory koszt niestety…

Do tego sprzętu nie opłaca się kupować niczego mocniejszego niż geforce 7600 GT lub ewentualnie 7800 ale nic więcej

ewentualnie x1950pro :P.

Napisz jakie masz fundusze na wszystko to ci doradzimy bo na twojej płycie wymiana procesora lub ramu jest nie opłacalna grafika będzie dobra 8800GS, Płyta: Abit,DFI, Foxconn, MSI Na chipsecie P35, Proc C2D - zależy od funduszu RAM 2GB OCZ, PDP, Goodram PRO - zależy od funduszu, Zasilacz Modecom MC 400, OCZ StealthXStream 500W - zależy of funduszu :slight_smile:

Słaby dźwięk, Nie pełny ATX przez co niektóre elementy źle rozłożone, brak chłodzenia na sekcję zasilania

a myślisz ze po co ja napisałem radiatorki pentagrama za 15zł? :stuck_out_tongue: w komputroniku znalazłem tę płytę bo foxa p35a-s nie ma :stuck_out_tongue: co do złego rozłożenia elementów - to tylko gniazdo flopa źle położone, aczkolwiek pewnie już go używać nie będzie… co do dźwięku - to po żadnej integrze cudów nie należy się spodziewać - jak komuś na tym zależy to kupuje sobie SB X-Fi + głośniki logitecha ale to sporo kasy kosztuje :]

Dlaczego?

Chcę modernizować kompa, trafiło na kartę. :]

częściami nie da za bardzo rady - s939 jest martwy i standardy się zmieniły. Możesz co najwyżej kupić teraz grafę a później wywalasz resztę i zmieniasz platformę…

to co napisał piotrekplay , jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kup kartę graficzną + jakiś dobry zasilacz 450W-500W(to na zapas, jak byś później zmieniał kompa).

Abit IP-35 ma wszystko to co DFI + lepsze chłodzenie + odczuwalnie lepszy dźwięk + pełny ATX

wyniki w oc będą takie same jak na DFI albo o 50MHz gorsze a jeśli już DFI to LAN party DK