Karta graficzna

Na początek: nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat, żeby pasował do działu więc postanowiłem dać go tutaj.

więc mam 1000-2000 zł do przeznaczenia na kartę graficzną… i chciał bym się was poradzić co jest najbardziej opłacalne teraz na rynku kart graficznych :slight_smile: oczywiście karta pod PCI-E.

To ma być karta do gier… wnioskuje po kasie jaka przeznaczasz na ten zakup.Jakie masz pozostałe podzespoły kompa…( procesor ,zasilacz , plyta główna , pamieć RAM )

Neichy , nie domyśliłeś się, że dział Hardware będzie bardziej na miejscu ? :?

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Gigabyte Radeon HD5870 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-R587D5-1GD-B)

http://www.ceneo.pl/3671369

Tu masz najlepszą wersje HD 5870 http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=24101 ,niestety najlepsza karta graficzna czyli HD 5970 kosztuje 2400 zł.

Dodane 19.05.2010 (Śr) 18:32

mam tą karte,nie polecam ,bez wymiany chłodzenia karta grzeje się i brakuje tej karcie trybu 2D.

Ogólnie to do gier są konsole jak xbox 360 czy playstation, wychodzi najtaniej i najrozsądniej, w cenie średniej jakości karty graf. (już o wypasionych nie wspomnę) masz konsolę która przez lata będzie obsługiwała wszystkie gry bez zająknięcia i bez problemów towarzyszących przeróżnym, nie zawsze odpowiednio skonfigurowanym podzespołom itp. Producenci kart graficznych przy współpracy z producentami gier w przeraźliwie szybkim tempie sztucznie zwiększają wymogi aby zedrzeć z was skórę :wink: Zrobisz jak zechcesz, ale warto zainteresować się konsolą a za resztę kasy zrobić zapas piwa na najbliższy rok :smiley:

Z tego co słyszałem za rok ma być nowy XBOX ,a na PS3 mało kto decyduje się na konwersje na tą konsole z powodu że Sony dowalił sobie duży zysk od każdej gry,dlatego gry są drogie a jak gry są drogie mało kto kupuje a jak zysków nie ma ,to producenci olewają PS3 ,biznes to biznes,a po drugie karty nie tylko służą do grania ,za kilka lat HD 5870 będzie się dusił na połowie gier,tak jak np: teraz na Xboxie nowe gry zaczynają haczyć,musiałeś o piwie wspominać,tylko chęci mi narobiłeś :P.

Fakt Gigabyte Radeon HD5870 1GB DDR5 potrzebuje dobrego chłodzenia i zasilacza ale ma rewelacyjna wydajność i jest cicha nawet przy pełnym obciążeniu.

Ciekawe (czy nie ma to nie wiem) ale to i tak nie zmienia sytuacji. Katra Gigabyte jest wydajna i można na niej grać w najnowsze produkcje ;D. Pozdrawiam

Rewelacyjna hmm,zegary referencyjne,fakt na kartach od Gigabyte dobrze się podkręca dzięki kondensatorom polimerowym wysokiej jakości,a wersja super OC ma najwyższe zegary na rynku,szkoda że gigabyte zapomniał o trybie 2D ,dlatego karta w idle ma wyższe temperatury i pobór mocy.