Karta graficzna :)

Witam, posiadam komputer Intel Pentium Dual Core 2.80Ghz, 2GB Ram no i kolejna informacja dotycząca karty graficznej jest bezsensowna, ponieważ mam ją zintegrowaną. Podane jest, że ma 256Ram, ale jakoś w to wątpię. Celem tego wątku jest pytanie, jaką kartę mógłbym kupić, jaką polecacie. Interesują mnie takie które odpalą bez problemu te nowe gry typu CoD MW 3, Mafia 2 czy BF3. Trochę czytałem na forum i wywnioskowałem ze karta 1gb nie jest wcale lepsza od 512-stki. Mój budżet to 300zl (dobrze byłoby z przesyłką). Proszę o jakieś propozycje, bo mniemam ze wiecie lepiej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

KnioTT.

W tej cenie tylko:

http://www.morele.net/vartex-471250502-9191-436170/

Wydajność zbliżona do kart znacznie droższych (R6770 i GTX 550Ti - ponad 400zł). Pozostaje kwestia zasilacza, podaj markę, model i moc.

Zasilacz: Powertec EC420-NP24 420Watt. Dołączam jeszcze informacje o typie płyty głównej: Asus P5G41T-M LX Motherboard - jeżeli to coś da. Uwazasz, że ta karta sprosta wymaganiom? :slight_smile:

W cenie do 300 zł nie znajdziesz lepszej grafiki od tej co zaproponował “freedom”

Też tak uważam, jednak chce poczekać na jego odpowiedź co do tego zasilacza :slight_smile: i chyba zdecyduje sie na nią :slight_smile:

Aha, byłbym zapomniał. Czytam sobie o tej karcie i widzę typ DDR 5. Czy bedzie pasował do mojej płyty? (podałem wyżej). Może głupie pytanie, ale nie znam się w takim stopniu.

Nie kupuj od Vertexa. Te karty od nich to największy szajs. Zależy jak trafisz.

Do tego procka to najlepsza będzie 9800 GT, bo więcej z niego nie wyciągniesz, chyba, że po OC.

Pamięc na karcie nie ma nic wspólnego z pamięcią RAM komputera, więc o to się nie martw.

Zasilacz niestety do wymiany, tylko ~200W na 12V, do tego niepewna marka. Najtaniej będzie znaleźć jakiś używany (ale porządny) na allegro, chyba, że jesteś w stanie dołożyć coś grosza. Pomyśl, coś doradzimy.

@ Misiek1227 , może jakieś konkrety, dlaczego Vertex3D to “szajs”? :wink:

Misiek1227 , o vertexie to jakaś obiegowa opinia? Kumpel ma od ponad roku hd 5770 i działa bez problemu, co do zasilacza, wyczytałem na elektrodzie że to jakaś firma debiutująca z zasilaczami (ale to opinia z 2010 roku) a na czarnej liście go nie widziałem, jednak hd 4850 to lubiąca mocne zasilacze “bestia” więc dla świętego spokoju zalecał bym wymianę. Poza tym to zasilacz do starych kompów korzystających z linii 5v bo linię 12v ma cieniutką

Model: ATX 420W

Moc zasilania: 420W

Standard zasilania: ATX 2.2

Funkcja PFC - stabilizator napięcia: Tak - pasywna

Ilość wentylatorów chłodzących: 1 x 80mm

Ilość złącz dla stacji dysków: 1

Złącza IDE: 2

Złącza SerialATA: 2

Natężenie przy napięciu +3.3V: 28 A

Natężenie przy napięciu +5V: 35 A

Natężenie przy napięciu +12V: 17 A

Natężenie przy napięciu -5V: 0.3 A

Natężenie przy napięciu -12V: 0.8 A

Natężenie przy napięciu +5VSB: 2 A

Aż tak żle? hehe nie ukrywam kase mam, mogłbym dorzucić coś, ale zależy ile masz na myśli. Zasilacz to nie ma problemu, o niego sie nie martw kupie porzadny.

Chciałbym aby ten komputer troche mi jeszcze potrzymał, wiec jeśli uważasz tak to jestem wstanie wydać na grafike ze 350-400zł. (z przesyłką).

Czasu na decyzję mam około tydzień, więc bez pośpiechu :))

Wrzuce tlyko tak dla objaśnienia, byście mogli porzadnie doradzić opis komputera, bo to składak xd.

ASUS P5G41T-M LX | Intel Pentium Dual Core E5500 | 2GB RAM

Poczytaj nawet komentarze w linku który podałeś we wcześniejszym poście.

Sam kiedyś zetknąłem się z Vertexem i na prawdę nie polecam

Co do zasilacza, jeżeli weźmiesz tą 9800 GT to wystarczy, ale podejrzewam, że nie ma co brać mocniejszej bo:

  1. ryzykujesz z zasilaczem przy mocniejszych grafikach

  2. więcej z tego procka nie wyciągniesz

A ta karta cenowo do twojego zestawu wypada świetnie, bo używkę dorwiesz za 180 zł.

Też słyszałem wiele nieciekawych opinii o Vertexach…

Radeon 4850 jest bardzo dobrą kartą w swoim dziale cenowym! :slight_smile:

Zerknij na nią, Radeon 4850 od TUL:

http://www.morele.net/karta-graficzna-t … 04-449963/

Tak ale z używkami to różnie bywa, uczciwy mu sprzeda sprawną, a drugi krzemową “pieczonkę”, a tu chociaż nówka z gwarancją, wybór należy do autora.

Tak oglądam tą podaną karte od TUL i nie widze roznicy miedzy tą od Vertex-a, jedynie producent. Cena też niewiele się zmieniła. Hehe na mnie nie patrzcie, zdałem się na Waszą decyzje. Podalem maksymalną cenę i widzę rozne opinie o tych kartach. Dojdźcie do porozumienia ktorą ostatecznie mogę wziąć pod ten sprzęt jaki posiadam :slight_smile:

Ps.

W grę wchodzą tylko nówki :))

Tzn one się nie różnią niczym tylko producentem…

Dużo ludzi twierdzi że po krótkim czasie Vertexy pracują jak suszarki…

Dodane 11.02.2012 (So) 21:37

Ale jakby będzie z tym TUL’em to nie mam pojęcia :stuck_out_tongue:

Pierwsze słyszę w ogóle o tym TUL

Dobra panowie. Zapisałem sobie te 2 propozycje Wasze i zdecyduje się jednak na tą od Vertex-a, i faktycznie jakaś mało znana ta marka TUL. Z góry dziękuję za Wasza pomoc. Pozdrawiam : ))

Już lepiej weź tą kartę, ale tylko wtedy, kiedy będzie mocniejszy zasilacz.

http://www.morele.net/karta-graficzna-s … 0g-440338/

Ale mimo wszystko powtarzam ci jeszcze raz, więcej z tego procka nie wyciągniesz a wydasz dwa razy więcej kasy. Czy jest sens ?

Dobra karta to nie wszystko, lepiej jakbyś kupił tą 7800 GT, może znajdziesz nową, i kupił mocniejszego procka.

Myślę że będziesz zadowolony z niej :slight_smile:

Miejmy nadzieję że trafisz na “dobry” egzemplarz i nie będziesz miał problemu z hałasem :slight_smile:

Sam nie wiesz, w co się pakujesz. Przeczytałeś komentarze na temat tej karty co ci polecił kolega wyżej ?

Jak chcesz mieć symulator lotów kosmicznych to proszę cię bardzo =D>

Tylko że Twoja karta to wydatek dochodzący do 500 zł…

I do tego musiałby jeszcze procka zmienić więc to też nie są małe koszta…

A budżet był od początku powiedziany: 300 zł…