Karta Graficzna

Awiec Jeszcze raz Chcial bym sie zapytac Ktorą karte graficzna do *600 zł najlepiej kupic oraz jakis porządny zasilacz do tego by sie razem zgrywalo i nie bylo problemow no chyba ze moj zasilacz jest dobry i wystarczy do nowej karty graficznen.

BARDZO PROSZE! o nie podawania mi nazw typu radeon hd 6850 itd. Prosze o podanie calej nazwy oraz modelu np Asus radeon hd 6850 lub tam msi , saphire , W zaleznosci ktora jest Lepsza.

Nie chcial bym bys cie takze podawali mi modele kart DDR3 Takiej nie potrzebuje

Karta Ma dzialac z moim komputerem plynnie i ladnie.

Komputer procesor itp. w podpisie.

Karte graficzna bardziej chce przeznaczyć do gier i zeby gry ktore jeszcze conajmiej przez 2 lata bedą wychodzic by fajnie dzialaly.

Moja karta nie jest zla ale oczekuje cos lepszego:P

Z moją kartą Chodzą gry typu Battlefield 3 , Cod mw3 , NFS the run itp. Takze Jezeli chce ktos sobie kupic karte do 200 zl Polecam tą jak najbardziej ale to juz nie ten temat.

Awiec jak wyzej prosze o pomoc.

PS. nie chcial bym ze np. jest 30 odpowiedzi i w kazdej odpowiedzi inny model karty graficznej.

Prosze o wypowiadanie sie Ludzi co maja o tym pojecie lub tych co posiadaja takie i takie karty i moga powiedziec jak chodzi itp.

Z góry dziekuje.

To nie robi żadnej różnicy (poza ceną) – sprzęt jest przecież taki sam, a to, że inna firma składa, nic nie zmienia.

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 WindForce X2

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-68 … 96888.html

Ew. z dopłatą wyższy model SAPPHIRE Radeon HD 6870 - 1 GB GDDR5

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-68 … 31188.html

Zasilacz :

http://www.morele.net/xfx-core-550w-120 … b9-379507/

http://www.morele.net/fortron-fsp600-80bpn-85-432804/ Sam posiadam i polecam ciągnie zestaw jak w opisie.

http://www.saturion.pl/product/60893/Sp … I_PSU.html

właśnie że zmienia, bo wkładają np. swoje chłodzenie jedne lepsze drugie gorsze… a od Palita na pewno bym nie kupił karty

Dochodzi jeszcze to, co wrzucane jest na PCB jak i samo PCB. Niektórzy mają własne, różnych komponentów używają oraz różnie je rozmieszczają. HD6850 od MSI z chłodzniem Cyclone, Gigabyte z WindForcem (tylko tutaj trzeba ręcznie ustawić zakresy dla wentylatorów w MSI Afterburner, chyba że hałas Ci nie zawadza), lub Sapphire. Ktoś podał HD6870 z allegro za 630zł - lepszy wybór.

Zasilacz - brałbym XFX Core 550W. A jeśli chcesz największą wydajność fabryczną - to z HD6850 najlepiej się prezentuje MSI z chłodzeniem Cyclone. Jeżeli chcesz OC, to nie brałbym pod uwagę Gigabyte’a, ponieważ nie można zmieniać napięcia, przez co możliwości OC są mocno ograniczone (znaczy się w wersji bez OC niby się da, ale jako że mam tą po fabrycznym OC - nie mogę potwierdzić, u mnie się nie da).

Juz mniej wiecej sie orientuje ale wacham sie pomiedzy tzmi 3 Kartami

Gigabyte

Sapphire

Asus

co do zasilacza cena max 350 zl oraz by byl cichy.

Nie wiem partzalem za zasilaczami 750W czym sie roznia od zasilaczy 500W po za tym ze wiecej pradu ciagna??

Zastanawiam sie nad tymi zasilaczami co o nich powiecie??

1

2

3

4

Ale jeszcze pewny nie jestem prosze o dalsze propozycje zasilaczy Oray ktora z tzch 3 kart najlepsza.

Karta Graficzna ma byc do Gier

Zasilacz ma byc cichy

Bierz XFX core 550 i 6870 Sapphire

Sam niedawno stałem przed wyborem karty - również w tym przedziale. Ostatnio ceny nieco spadły, dlatego można wyrwać na allegro (jeśli się ktoś nie boi, osobiście nie ufam allegro) HD6870. Jeżeli nie boisz się, to bierz - jest wydajniej, HD6850 po OC zbliża się wydajnością do HD6870, jednak nie można zapominać, że HD6870 również można podkręcić. Gdy allegro, odpada, to raczej pozostaje HD6850. Nie brałbym ASUS-a ze względu na IMO słabe chłodzenie, DirectCU II jest bardzo wydajny ale nie montowany, bo jest pewnie zbyt wydajny (w końcu kibel na trzy sloty), a DirectCU IMO świetnie pasuje do kart pokroju HD6770. Subiektywne odczucia, ale są. Gigabyte jest dobrą kartą, ale niestety ma kilka wad - fabrycznie chłodzenie pracuje nie tak, jak mogłoby - normalnie, w IDLE wentylatory kręcą się na 44-46% - przy tych obrotach karta staje się słyszalna, gdzie 30% spokojnie wystarczy do przeglądania internetu, pracy “na pulpicie” (z aplikacjami nie wymagającymi GPU). Wtedy chłodzenie jest niesłyszalne, pracują obydwa wentylatory - przy 27-28% u mnie kręci się jeden, a drugi po popchnięciu (nie wiem, ale IMO skoro za mało podaje mocy, do kręcenia coś się może przegrzać i spalić się ten silniczek od kręcenia), a przy 25% nic się nie kręci. 30% jest rozsądną wartością. Drugą wadą jest brak możliwości zmiany napięcia - jeżeli nie interesuje cię OC to jest nie ma to dla Ciebie większego znaczenia, jeżeli zaś nie masz nic przeciwko kręceniu - no może to dokuczać. Jako, że karta jest już fabrycznie podkręcona - OC jest raczej symboliczne. Ogólnie to wszystko wina Gigabyte, które mam wrażenie średnio się interesuje - wystarczyłoby dopracować obroty wentylatorów oraz umożliwić zmianę napięcia i wszystko byłoby super i karta nie miałaby większych wad. Są modyfikowane BIOS-y, które naprawiają te bolączki - jednakże póki co nie próbowałem, bo karta starcza do moich zastosowań (Dirt 3 na ultra, AA, AF na max, 1080p przy 36-44FPS [zależne od mapy] jest dla mnie świetnym wynikiem (przesiadka z integry, wcześniej karta na której z ledwością szło Aero w Windows 7) i wprawia moje oczy w stan rozkoszy ;). Gdy gwarancja się skończy - spróbuję, w końcu DUAL BIOS jakoś tam chroni :wink:

Podsumowując - z podanych przez ciebie Sapphire HD6870, potem Gigabyte HD6850, na końcu Asus. Od siebie mogę wrzucić coś takiego :

http://techplanet.pl/produkty/karty-gra … 18703.html

Jedna z najwydajniejszych, jak nie najwydajniejsza wersja HD6850, dobre chłodzenie i jeszcze można coś tam podkręcić - ogólnie jest OK. Mało prawdopodobne, ale może zadasz sobie pytanie dlaczego skoro wiem o tym wybrałem Gigabyte, a teraz polecam coś innego? Dlatego, że o wadach nie wiedziałem przed zakupem. Do tego dochodził wygląd - niebieskie PCB szpeci (ale można to rozwiązać jakimś backplatem ładnym), ale reszta nadrabia - gdy kiedyś wytnę okno, nie chciałbym oglądać jakiegoś szpetnego układu :E