Karta grafiki na USB/Ethernet

(nintyfan) #1

Szukam jakiejś karty graficznej do laptopa, najlepiej lepszej od tych zintegrowanych przez Intela. Strasznie nie lubię komputerów stacjonarnych, gdyż nie mam ich gdzie trzymać. Obecnie parę osób w moim domu(no dobra, powiedzmy, że dwie) byłyby zainteresowane kupnem takiej karty. Każda ma osobnego laptopa, ale raczej bywamy w domu o różnych porach dnia, więc nie będzie konfliktu z wykorzystaniem jednej karty(również nie wykorzystujemy sprzętu tylk do grania/nie gramy cały czas). Zainteresowany jestem też takim rozwiązaniem, gdyż w przyszłości być może będę wymieniać laptopa - i jak zwykle pewnie kupię najtańszego.

Jakość/możliwości tej karty nie muszą być super. Zwykła karta z 128/256 MiB pamięci, rozdziałka 1280/1024(coś koło tego).

PS: Wiem, że za 800 PLN idzie kupić już stacjonarkę(mointor mam) z jakąś kartą grafiki, którą da się wykorzystać do gier. Jednak takie rozwiązanie mnie nie interesuje. Koszt karty nie musi być tani, bo i tak rozłoży się na parę osób, a możliwośći też nie muszą być zabójcze, gdyż nie zamierzam grać w najnowsze tytuły.

(fiero) #2

Nie ma takiej karty.

(k-9) #3

eeee to jakaś prowokacja?? heheh uśmiałem się. Na przyszłość nie ma co dziadować na laptopa bo one bardzo szybko się starzeją...

(nintyfan) #4

http://pcarena.pl/news/show/83215/Znamy ... ation.html

Takie rzeczy istnieją, i to od bardzo dawna. Najpierw wyszły ethernetowe monitory(podpinane do jakiegoś routera). Potem zaczęły wychodzić ethernetowe karty graficzne z monitorami(karta była wbudowana w monitor). Obecnie są wydawane karty graficzne na USB.

Podstawowe pytanie: gdzie taką rzecz dostać? Drugie pytanie: jaka: będzie cena? Na allegro wpadłem na bardzo tanią kartę tego typu(200PLN; już jej nie ma), ale niestety miała zbyt słabe parametry.

Jest sens dziadować na laptopa, bo one szybko się starzeją właśnie. Dlatego chcę mieć zewnętrzną kartę grafiki, bo:

1. Trudno znaleźć laptopa z dobrą kartą, a jak już, to cena będzie wysoka

2. Jeżeli zniszczy mi się laptop, to bardzo możliwe, że będzie nie do naprawy(po paru latach laptopa się wyrzuca), więc musiałbym także wyrzucić wbudowaną grafikę

3. Nie chce mi się bez przerwy wymontowywać zewnętrznej, lecz normalnej karty graficznej(montowanej wewnątrz obudowy), bo chcę oszczędzać energię, by później znowu rozmontowywać laptopa, by dołożyć moją kartę.

-- Dodane 16.10.2010 (So) 17:36 --

W laptopie najszybciej siada matryca,, touchpad, klawisze, bateria. Karta grafiki zawsze się trzyma - wydaje mi się więc logicznym, że lepiej mieć zewnętrzną kartę grafiki.

-- Dodane 16.10.2010 (So) 17:40 --

Cena np. powyższej karty graficznej, to 1400 PLN. Natomiast kupując taniego laptopa+taka karta, to wychodzi 2600PLN. Laptopy z wbudowaną dobrą grafiką są już od 3200PLN.

Teraz się zastanawiam czy nie lepiej poczekać na 3DS :wink: .

W każdym razie, to w kwestii kart na USB od momentu wydania tamtej karty mogło się sporo zmienić. Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj osoba, która się w tym orientuje.

(fiero) #5

Zejdz na ziemię. Nie przełożysz karty grafiki pomiędzy laptopami od tak.

(nintyfan) #6

Zaraz.

Ja się pytam o kartę na USB. Można ją przekładać, jeśli oba laptopy będą wyłączone. Kto wie czy nie można jej przekładać, kiedy będą włączone?

(k-9) #7

Skoro wiesz lepiej to sobie kombinuj...