Karta grafiki piszczy. Wymiana na inną daje to samo

Niedawno kupiłem kartę Zotac GF9800 GT. Podczas katowania w gry z jej czeluści do moich uszu dobiegał wyraźnie słyszalny pisk, dokładnie w rytm wyświetlanych klatek. Szczególnie było to “odczuwalne” w trakcie filmów przed właściwą grą - wtedy, gdy film był nagrywany w 15fpsach, wyraźnie słyszałem pojedyncze wręcz piski. Stwierdziłem, że warto dać na gwarancję i tak też zrobiłem.

Dziś, po zaledwie pięciu dniach, dostałem całkowicie nowy egzemplarz. Różnił się nawet kilkoma szczegółami. Jakież było moje zdziwienie, gdy po uruchomieniu gry… pisk był identyczny i tak samo słyszalny!

I na bank pochodzi z karty, bo dokładnie sprawdzałem. Zasilacz niedawno kupiony - markowy Chieftec 560W - żadnych problemów z działaniem kompa.

Tak więc pytam - czego to może być wina? Czy jest tu ktoś z tą kartą i może taki defekt potwierdzić?

a podłączyłeś do karty dodatkowe zasilanie ??

to jest chyba normalna sprawa

u mnie też podczas niektórych gier słychać piskliwy odgłos z karty

Oczywiście, że zasilanie podłączone. Bez niego żaden GRID czy inny Crysis by się nie odpalił :stuck_out_tongue:

Właśnie w tym problem, że ja się z takowym piskiem w tak taniej karcie nie spotkałem. Piszczy cały czas, z przeróżną częstotliwością, ale TYLKO w trybie 3D.

Ciekawe, jakim cudem wymienili mi na nowy egzemplarz, jeśli tamten był sprawny…

nie doczytałem dokładnie twojego 1 posta, jeśli chodzi o gw. to normalna polityka ty kupujesz u pośrednika - pośrednik z hurtowni i tam karta wróciła a oni wydali 2 - nową, stara trafi do zestawu jakiegoś po powrocie z hurtowni.

na piszczące cewki nie ma rady (poza zalaniem klejem,parafiną itd)…jeśli to one…