Karta grafiki - ViVo

Parę miesięcy temu wymieniałem kartę grafiki i zdecydowałem się na GeForca FX 5200 128 MB z wejście ViVo i właśnie mam pytanie odnośnie tegoż wejścia. Kupując kartę nie wiedziałem do czego ono służy i jest przydatne, ale niedawno usłyszałem, że może posłużyć do podłączenia magnetowidu do komputera i zgrywania obrazu z lub na PC - jakiego programu potrzebuję do zgrywania takiego obrazu i jak to wogóle podłączyć :slight_smile: ? Za wszeklą pomoc z góry wielkie dzięki.

Cześć,

Co do podłączenia - służy do tego kabel vivo :slight_smile: - jeśli kupiłeś kartę w wersji box- to powinieneś dostać w komplecie + jakieś oprogramowanie.

Jeśli nie masz takiego kabla - można go kupić w każdym sklepie komputerowym- no to jeden koniec kabla jest już załatwiony :). Drugi zależy od twojego magnetowidu, tzn. od tego, jakie ma wyjście z tyłu : albo scart (tzw. eurozłącze) albo cinch. Potem kabel video do kabla vivo, a audio do karty dźwiękowej. Ale najprawdopodobniej będziesz musiał kupić jakieś przejściówki żeby połaczyć te wszystkie kable - np. http://sklep.benchmark.pl/pelny_11741.html

Potem instalacja nVidia WDM video capture i oczywiście jakieś oprogramowania ( ja korzystam z WinFast PVR) musisz sam jakieś sobie poszukać o ile nie dostałeś :frowning: z kartą graficzną.

To tak w największym skrócie.

Pozdrawiam