Karta Grafiki

Witam 8) Mam pytanie. Otóż chciałem sobie zakupić tą kartę grafiki

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=S … TO+256+256

Jednak później znalazłem kartę grafiki nie wiele droższą tej samej firmy tylko że ma 512 mb ramu. LInk do karty graficznej: http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … &grupa=244

Która z nich jest lepsza? CZy różnią się prędkością, wydajnością?

JeŻeli Możecie to proszę o odpowiedź. Pozdro. :twisted:

Z góry dzięki

Zauważ, że wersja 512MB, ma wolniejsze pamięci. Sam mam X800GTO 256MB i jak narazie mogę ci ją polecić z czystym sumieniem :slight_smile:

Karta 512mb

Karta 256mb

Ta 512 jest chyba lepsza. Proszę jeszcze o więcej opinii.,

Efektywne taktowanie pamięci w wersji 256MB wynosi 980Mhz (DDR - 490*2), czyli jest wyższa od wersji 512MB

Będzie odczuwalna różnica w prędkości obu kart? Jeżli tak to czy wielka?

ja na twoim miejscu brałbym karte z 512 mb, ponieważ jest to przyszłościowe rozwiązanie do wymagających gierek, które się pojawią np. w 2009 r

Jak będzie się sprawowała ta kartA pod takim zestawem:

amd athlon 3000+ 939

ASRock K8 939Dual-SATA2 ULi M1695

Patriot 2x512 cl 2.5

Fortron 400w

Z tego co wiem to duża ilość pamięci na karcie graficznej przydaje się wtedy gdy ma się zamiar pracować w wysokich rozdzielczościach. Jeżeli Ty zamierzasz pracować w takiej rozdzielczości jak 1024x768 albo 1280x1024 pikseli to myślę, że możesz spokojne wybrać tą pierwszą kartę (z 256MB pamięci).

Ale jeżeli jednak zamierzasz teraz lub w niedalekiej przyszłości pracować już w wysokich rozdzielczościcach to radziłbym kupić jednak tą druga kartę, różnica w cenie pomiędzy nimi nie jest taka duża (zaledwie 10zł) więc pewnie możesz ją kupić.

a jak sądzisz ??

Najnowsze gry powinny ci chodzić na min. średnich ( chodzi mi o obliviona) lub nawet na max

Czyli co? Wg was lepiej zdecydować się na tą 512mb?

Jeszcze raz chciałem zapytać. CZy będzie widoczna różnica w prędkości obu kart?

Może teraz to aż taka różnica nie będzie.Ale poczekaj sobie kilka miesięcy na nowe gry to zobaczysz.

Oczywiście zakupisz jaką wersję będziesz chciał, ale pamiętaj, że w 2009r. ta karta do gier na pewno się nię będzie nadawać :twisted:

A skąd wiesz ?? Może wyjdzie GTA V które będzie wymagało minimalnie X800GTO z 256 mb.A to 512 będzie na gothica 4 :).

Co do taktowania to zawsze można podkręcić.

michael-1992 ale te 512 będą się gorzej kręcić od 256. :frowning: 256 to już i tak jest dużo. 512 to tylko w kartach za ponad 1500 zł może się nadać

odezwał się znawca

ppp32 masz taki sprzęt, czy chcesz sobie kupić?

700 MHz pamięci? vs 980 MHz? Wiesz co mówisz? Po za tym to w wersji 512 MB są pamięci ddr2 :frowning: a z 256 to już ddr3

NIE ! zabraniam Ci :stuck_out_tongue: To zwykły chwyt mark. nie nabierajcie się na takie fanaberie.

Po za tym przypominam, jeżeli się na czymś nieznamy to siedzimy cicho, ja się logami nie zajmuje, bo nie umiem. Proste :!:

jeszcze nie mam ale wczoraj zamówiłem. A czemu pytasz?

To jednak kupię tą 256mb. Dzięki za pomoc i za to że wybiliście mi z głowy tą 512mb

ppp32 szkoda, że zamówiłeś, ten s.939 to już trochę przestarzały jest, lepszym wyborem był by AM2 :wink: ale cóż, szkoda ;/

mądry wybór :wink:

Jak się nie znasz na zaznaczaniu quote to lepiej nie zaznaczaj (bo ja tego nie napisałem)

Mój kumpel ma Geforce 6600 Gt 256 mb i mu lepiej chodziły gry niż mi na starym kompie z Geforce 6600 GT 128 mb.

Akurat na kartach graficznych się dobrze znam !

Masz rację.Ale zawsze trochę się podkręci.A po za tym za np 5 lat to co się będzie liczyło ? taktowanie czy pamięć ?

nie moja wina

tu masz odpowiedz, dlaczego lepiej chodziły(pewnie 2-3 klatki więcej)

tą wypowiedzią pokazałeś, że się nie znasz :x

o ile sie podkręci o 10 mhz? :o A wersja z 256 MB o 100 MHz

za 5 lat ta karta się liczyć nie będzie :lol: :lol: :lol:

Taki przestarzały to on znowu taki nie jest. Pamiętaj że te proce istnieją na jeszcze starszym sockecie 754. Według mnie to on jest przestarzały a nie 939. :slight_smile: Ale każdy ma swoje zdanie :lol:

:x

Tutaj się zgadzam z wigrusem.