Karta Micro sd nie da sie sformatować

Mam problem z kartą micro sd.używałem ją normalnie w telefonie,nie była nawet zapchana bo ma 4 gb pamięci a ja używałem ok 2 gb. wsadziłem ją na chwile do innego telefonu żeby zobaczyć czy będą tam moje zdjęcia i moja muzyka ale na ten telefon przeniosło sie tylko kilka zdjęć i nic więcej.Gdy wsadziłem z powrotem do mojego telefonu i chciałem wejść w folder “karta pamieci” to wyskoczyło że karte należy sformatować,nacisnąłem ok i wyskoczył kolejny błąd,że karty sie nie da sformatować.podłączyłem karte do czytnika w komputerze i normalnie czyta mi jako dysk wymienny ale jak chce wejść w niego to wyskakuje komunikat,że należy sformatować kartę,gdy naciskam żeby sformatowało to jest napisane ze nie da sie sformatować :oops:

da się przy najmniej odzyskać tą muzyke i filmiki i zdjęcia z tej karty??

a jak nie to czy da sie naprawić tą kartę?

Dane spróbuj odzyskać za pomocą programu PcInspector file recovery potem kartę sformatuj spod linuxa, ściągnij np ubuntu live i odpal gparted albo palimpsest disk utility.

Miałem podobny problem kiedyś z tym że tylko nie mogłem wejść na kart bo ciągle chciało ją formatować, ale spróbowałem ją “naprawić” spod Windowsa tj. w Wierszu poleceń wpisałem

chkdsk H: /f /r /x

oczywiście H: to litera oznaczająca napęd w którym jest karta.

Trochę poczekałem i miałem dostęp do karty. Ale wcześniej żeby odzyskać dane sprawdzałem też TestDisk i odzyskałem z tym że wszystkie pliki były bez podziału na foldery.

Nie da sie odzyskać danych przez te programy co mi napisaliście…juz karta jest nieważna,kupie nową ale szkoda mi tych danych, nie ma innego sposobu na odzyskanie ich ??

Sprawdź, czy DMDE pozwala na sklonowanie zawartości karty.