Karta Micro sd nie da sie sformatować

(R S945) #1

Mam problem z kartą micro sd.używałem ją normalnie w telefonie,nie była nawet zapchana bo ma 4 gb pamięci a ja używałem ok 2 gb. wsadziłem ją na chwile do innego telefonu żeby zobaczyć czy będą tam moje zdjęcia i moja muzyka ale na ten telefon przeniosło sie tylko kilka zdjęć i nic więcej.Gdy wsadziłem z powrotem do mojego telefonu i chciałem wejść w folder “karta pamieci” to wyskoczyło że karte należy sformatować,nacisnąłem ok i wyskoczył kolejny błąd,że karty sie nie da sformatować.podłączyłem karte do czytnika w komputerze i normalnie czyta mi jako dysk wymienny ale jak chce wejść w niego to wyskakuje komunikat,że należy sformatować kartę,gdy naciskam żeby sformatowało to jest napisane ze nie da sie sformatować :oops:

da się przy najmniej odzyskać tą muzyke i filmiki i zdjęcia z tej karty??

a jak nie to czy da sie naprawić tą kartę?

(Spectatorx) #2

Dane spróbuj odzyskać za pomocą programu PcInspector file recovery potem kartę sformatuj spod linuxa, ściągnij np ubuntu live i odpal gparted albo palimpsest disk utility.

(mawro2) #3

Miałem podobny problem kiedyś z tym że tylko nie mogłem wejść na kart bo ciągle chciało ją formatować, ale spróbowałem ją “naprawić” spod Windowsa tj. w Wierszu poleceń wpisałem

chkdsk H: /f /r /x

oczywiście H: to litera oznaczająca napęd w którym jest karta.

Trochę poczekałem i miałem dostęp do karty. Ale wcześniej żeby odzyskać dane sprawdzałem też TestDisk i odzyskałem z tym że wszystkie pliki były bez podziału na foldery.

(R S945) #4

Nie da sie odzyskać danych przez te programy co mi napisaliście…juz karta jest nieważna,kupie nową ale szkoda mi tych danych, nie ma innego sposobu na odzyskanie ich ??

(Daneodzyskaj) #5

Sprawdź, czy DMDE pozwala na sklonowanie zawartości karty.