Karta muzyczna do starego komputera

Więc. Posiadam starszy komputer (ok.4lat) nie wiem niestety jaką ma płytę główna (jak to mniej wiecej sprawdzić ??) Główne pytanie to czy da radę podłączyć do takiej płyty głównej jakąś nowszą karte muzyczną…(ok 130zl) tak żeby dało się podłączyć glośniki 5:1 albo 2:1

Sprawdzić jaką się ma płytę można programem Everest lub po prostu otworzyć obudowę. Wszystko na niej jest napisane.

Co do karty wystarczy Ci Creativ SB Audigy SE za 80zł na komputroniku.pl

nie zawsze… najlepiej zobaczyć najnowszym everestem…

również polecam… BTW na allegro mamy od 60zł tą kartę :wink:

no Dobrze a jaka jest pewność że bedzie działać na tej płycie musze raczej sprawdzić ?

Więc screen wygląda tak

beztytuuoi8.jpg

działa na każdej płyciem jeśli ma PCI… widać że twoja posiada to wejście więc możesz brać :wink:

no jeszcze jedna sprawa ta karta ma nie tylko dobrze wypuszczac dzwiek

ale tez zeby byla dobra do spiewania…

w sensie zeby no nie wiem jak to powiedziec zeby dobrze bylo slychac dzwiek z microfonu bo na tej to slabo a u znajomego to miod (na tym samym micro)

Co do microfonu to nie wiem. Powiedz jakie masz głośniki.

ale co tu glosniki maja do roznicy ;p ?

glosnikow nie posiadam mam sluchawki na razie i mysle kupic jakas dobra karte muzyczna i kupic 5:1 glosniki

Jezeli chodzi o to nagrywanie to u mnie nagrywanie u kumpla sprawdzalismy na takich glosnikach 5:1 i zle bylo slychac

jak u niego nagralismy na tym samym micro to bylo lepiej slychac u niego i u mnie na sluchawkach

to musisz mieć dobry mikrofon… bo sama karta nie zrobi z mikrofonu za 10zł jakiegoś profesjonalnego sprzętu :wink:

a nagrywaliście tym samym programem?? jakim?

a co do programu do nagrywania… polecam Audacity :wink:

dużo lepsza niż rejestrator systemowy :wink:

Nagrywam cool edit 2.1 (platny)(rzecz jasna zakupiony zgodnie z prawem)

Miktofonu nie mam za 10 zl…

wiec jaka karta by byla dobra do nagrywania…bo mikrofon jest naprawde dobry (tylko na dobrej karcie)

rejstrator systemowy? dajcie spokój… wątpie żeby ktoś kto interesują się muzyką (nagrywaniem) używał tego czegoś :smiley: Ja zawsze korzystam z Sony Sound Forge :slight_smile:

za 130zł to nie będzie taka porządna, ale może to: http://allegro.pl/item340753062.html

lub tańsza, ta którą chłopaki polecają lub wersja LS

Nie ma sensu brać karty X-fi jeśli nie mamy dobrych głośników klasy Logitech G51 lub Z-5500.

Jeśli mamy coś typu Logitech X-540 to Creativ SB Audigy SE wystarczy nam w 100%. Nawet nie zauważymy różnicy.

on chce karte do nagrywania, nie do odsłuchu… a głośniki miał dokupić :smiley:

Ale potem to co się nagra trzeba odsłuchać prawda? A co do karty pomiędzi x0fi za 120zł a Audigy SE nie ma żadnej różnicy w jakości dźwięku to praktycznie ten sam rdzeń. X-fi to minimum za 300zł Gamer. Poniżej nie będzie żadnej różnicy w głośnikach dobrej klasy.

do odsłuchu ma słuchawki j.w napisał :slight_smile: a co do porównania tych kart to zupełnie inna technologia… sam zobacz na budowe tej karty, jak bardzo rozbudowany jest system filtrów w x-fi… a myśle, że procesor dźwięku jest także o wiele lepszy, chociaż nie chce mi się szukac informacji, ale to przecież całkiem nowa seria kart.

http://allegro.pl/item340753062.html

wiec ta karte podlacze do mojej plyty glownej ?

i bedzie dobrze nagrywac dzwieki ?

ps: chce kupic glosniki jakies creativy 5:1 wiec tu tez jakies propozycje

niestety ja chyba nie posiadam takiego procesora

ps:Od kiedy karty muzyczne maja wymagania… ?

ps2:

beztytuutq2.jpg