Karta muzyczna . Która?


(Marsab911) #1

Witam.

Używam obecnie głośników Logitech x-540 (5.1) i do tego mam zintegrowaną kartę muzyczną z płytą (patrz na podpis) Realtek HD audio ALC 889A ( SNR 94,1 ) , sterowniki najnowsze 2.33 . Dźwięk oczywiście nie jest taki czysty i wyraźny ale daje rade. Potrzebuje kartę muzyczną do 250 zł MAX. Czym się różnia karty na PCI-E lub PCI? . Czy będzie jakąś zmiana w odbiorze jeżeli karta by miała np 100 SNR ? Czy 5 SNR to jest zauważalna zmiana ?


(Thunderbolt) #2

To jest IMHO najbardziej opłacalna w zakupie karta. Jeśli chodzi Ci o gry to bierz bez wahania. Miej jednak na uwadze, że jeśli dopłacisz drugie tyle, możesz sobie kupić to: http://www.ceneo.pl/1628444 . Ja ją mam, a wcześniej miałem tą kartę co podałem na początku. Nie wiem co sądzą inni, ale rzeczywiście dźwięk jest dwa razy lepszy!

Jeśli zaś chodzi o inne karty - nie słuchaj. Tylko karty Creativa obsługują EAX 5 i inne cuda jak CMSS-3D, czy X-FI Crystalaizer (słychać różnicę - i to w dobrym znaczeniu!). Popularna jest też co prawda karta: http://www.ceneo.pl/1627786 , ale ja jej nie polecam. Co prawda opinie na komputronik.pl mówią co innego, ale moim zdaniem skoro w tej samej cenie możesz mieć wszystkie te ww. bajery i pewność, że w każdej grze uzyskasz najlepszy obsługiwany przez nią dźwięk to wybór jest prosty. Po drugie zastanów się: Ile jest tytułów jest dedykowanych pod Ausa? A ile pod Creativa? A no właśnie... A tymi rzeczami, o które się pytałeś to się nie przejmuj. Dobre głośniki nadrobią minimalne różnice między kartami. Druga sprawa czy takowe w ogóle usłyszysz?

Co do PCI a PCI-E to teoretycznie różnią się szybkością wymiany danych z resztą kompa itd. itp., ale tak na prawdę różnią się tylko rodzajem złącza. Nowsze kompy mają oba typy złączy. Starsze mają tylko PCI.


(pycia14) #3

post2306452.html#p2306452

jaka-wybrac-karte-dzwiekowa-t353926.html

Żeby otrzymać pomoc nie trzeba zakładać dziesięciu tematów...