Karta muzyczna (ok. 200 zł)


(Baczek90) #1

Witam. Chciałbym kupić kartę muzyczną za około 200 zł(do 250 zł). Zintegrowany Realtek na płycie MSI K9N Neo-F V2 wiadomo jakiej jest jakości… Mam głośniki Genius 5005 i wydaje mi się, że ten Realtek jest trochę za słaby… Co polecacie?


(Cyba91) #2

Najlepsza karta w tej cenie http://allegro.pl/item1094725905_asus_x … er_em.html . Jest fenomenalna :wink: Creative w tym przedziale cenowym nie dorównuje jej do pięt.


(Eidems) #3

Za 200zł to na pewno coś z Asusa, ja kupiłem Audigy LS za 20zł, i dżwięk z zmodyfikowanymi sterownikami, o niebo lepszy od realteka, to musze przyznać


(Gural777) #4

Jak wyżej polecam augidy SE ,do tego instalujesz zmodowane sterowniki na X-FI audio i jest nieźle ,nie odczuwam wielkiej róźnicy między obecną FX X-FI a augidy którego mam w starym PC ,karta godna polecenia ze wględu na jakość i niską cenę,a co do asus xonar to obecny król dzwiękówek ,ale cena już jest wyższa:P.


(Cyba91) #5

Mógłbym was prosić o jakiś link do najnowszej wersji tych zmodowanych sterowników do audigy se na x-fi ? Bo tak się składa że mam tą kartę.


(Eidems) #6

http://forums.creative.com/t5/Sound-Bla … m-p/553341

Dla rozwiązania typu modeli LS to to samo co SE, tylko SE to wersja najbardziej obcięta ze wszystkich wersji Audigy jak live 24bity VX, Karty X-fi różnią się płytką PCB, a dźwiękiem dzięki tym sterownikom zmodowanym, praktycznie niczym, warto zainwestować w creative Audigy 2zs, jest tańsza, ostatnio poszła po 89zł, można kupić drożej,ale podobno karta bardzo dobrze gra, sterowniki podaje najnowsze na samej górze, pasują do modeli

  • Audigy Value

  • Audigy SE

  • Audigy LS

  • Audigy 2 LS

  • Live! 24-bit

  • SB 5.1 VX

  • X-Fi Xtreme Audio (PCI only)


(Gural777) #7

No ja bym powiedział że to te,bo te które podałeś tak naprawdę naprawiają wiele błędów i dają program do odblokowania X-FI Crystalizera,a prawdziwe zmodowane sterowniki to te http://forum.purepc.pl/Sterowniki-Biosy … 64306.html .


(Cyba91) #8

Dzięki wam, chodzi mi głównie o jak najnowsze wydanie tych sterowników, ponieważ używałem jakichś zmodowanych sterowników chyba z 2008 roku i występowało nawet sporo błędów. Między innymi jak odtwarzałem muzę z odtwarzacza to na youtube już np dźwięku nie było.


(Eidems) #9

tylko że moje pochodzą z tego roku:)


(Gural777) #10

Ale różnica sterowników tych podanych przez ciebie które dają opcję odblokowania X-FI Crystalizera a te które podałem które zmieniają naszą kartę softwarowo na X-FI , różnica w jakości dźwięku jest słyszalna,używam tych sterowników parę lat i zero problemów,warto spróbować by mieć porównanie,oczywiście polecam najnowszą wersję dostępną z tego linku czyli 0080.


(Eidems) #11

Tylko nie ma na windowsa 7 zmieniających na X-fi:)