Karta muzyczna-zintegrowana czy zwykła problem

(Pytalski154) #1

Witam mam pewien problem z karta muzyczna a jest on taki ze chce nadawać (grac) w radiu internetowym i kiedy już jestem połączony i nadaje nie słychać mojej muzyki u słuchaczy i jest to prawdopodobnie wina mojej karty muzycznej.Mam takie pytanie jak sprawdzić na której karcie działam otóż wszystko w panelu sterowania mam ustawione na c-media taka karta i wydaje mi sie ze jest to zintegrowana lecz posiadam jeszcze płytkę do karty Sound Blaster Live! creativa ale ona raczej nie jest zainstalowana jak to sprawdzić na której karcie działam i czy odinstalować to c-media i dac ta z creativa? proszę o pomoc

(Lukaszk 89) #2

W BIOS'ie wyłącz najpierw opcję On board/on chip sound czy jakoś podobnie.

Możesz też wyłączyć zintegrowaną w menadżerze urządzeń.Wtedy podłączyć Creative'a i wgrać sterowniki.

(Agatonster) #3

Luis456 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Pytalski154) #4

Jesli wyłącze w menadrzeże urządzeń to juz nie bede musial grzebac w BIOSie i tam ja wyłączać a jak podłaczyc creativa wsadzic do komputera? bo ona chyba jest podpieta ale nie zainstalowana.Czyli ta c-media to raczej zintegrowana?

(Lukaszk 89) #5

No raczej tak.

Jeśli Creative jest podpięta do kompa a tylko nie zainstalowane są sterowniki to powinna być wykrywana przez Winde w menadżerze urządzeń.

Co do wyłączania w BIOS'ie to zawsze lepiej jest być pewnym(różne kompy różnie się zachowują).