Karta muzyczna

Witam mam pytanie jaką kartę lepiej kupić do głośników inspire t6060 ?

Creative Sound Blaster Live 24bit PCI OEM

czy

Creative Sound Blaster Audigy SE OEM

z góry dzięki za odpowiedz.

pozdro

jeśli ten Audigy jest 24bit to jego jeśli nie to wolałbym tego SB Live :slight_smile:

Creative Sound Blaster Audigy SE OEM

wierne odwzorowanie dźwięku dookólnego 5.1 w muzyce, grach i filmach; technologia EAX 3.0 ADVANCED HD gwarantująca realizm i doskonałe pozycjonowanie przestrzennego dźwięku; dekodowanie Dolby Digital; nagrywanie i odtwarzanie w standardzie 24-bit/96kHz o odstępie sygnału od szumu na poziomie 100dB SNR; technologia CMSS 3D przekształcająca (up-mix) sygnał stereo do wielokanałowego dźwięku 5.1; wersja OEM

Creative Sound Blaster Live 24bit PCI OEM

szyna PCI; 32 bit; częstotliwość próbkowania: 96 kHz; liczba kanałów MIDI: 48; liczba głosów polifonii: 64; dołączone oprogramowanie: Creative MediaSource; wyjście na głośniki przednie lewe i prawe lub słuchawkowe, wyjście na głośnik tylny lewy/prawy/prawy surround, wyjście na głośnik środkowy / subwoofer / lewy surronund, wejście liniowe / mikrofonowe, dodatkowe wejście audio (Aux), wyjścia dla dźwięku dookólnego w formacie 7.1, stosunek sygnału do szumu 100dB, obsługa technologii EAX ADVANCED HD 3.0, Funkcja CMSS przekształcająca sygnały stereo w dźwięk dookólny w formacie 7.1. - wersja OEM; zastępuje karty LS

Złączono Posta : 07.01.2006 (Sob) 10:49

to specyfikacje

chyba jednak Audigy :mrgreen:

Mam Creativ-ki T6060, i do tego Sound Blastera Audigy 2 SE…Pięknie! Basik soczysty, wysokie tony też boskie…Ten zestawik jest naprawde dobry…W dniu testowania już miałem niezbyt miłe spotkanie z sąsiadami, że za głośno jest a chodziło wszystko mniejwięcej na 6 levelu głośności, bez basów:) Nie wiem jak to w wer. OEM-owej jest ale ja dostałem oprogramowanie, które wszystko ładnie zgrywa z głośnikami Naprawde polecam…

P.s. Taka drobna sugestia:-D Daj spokój z OEM-owską wersją kup to co ja mam…Cena w komputroniku 111 zł…

hej sorka ale ja w tym sklepie w menu SB audigy 2 widze tylko te karty:

Creative Sound Blaster Audigy 2 Value bulk

Creative Sound Blaster Audigy SE OEM

Creative Sound Blaster Audigy SE Retail

innych nie pisze bo ceny są WWYYYYYSSSSOOOKKKKIIIIEEE.

pozdro

Złączono Posta : 07.01.2006 (Sob) 21:24

więc o którą Ci chodzi? Może jednak nie masz audigy 2 se tylko audigy se ?

Złączono Posta : 07.01.2006 (Sob) 21:26

czym w ogóle różni się wersja oem od innych

pozdro

Eh…Nie ma jej teraz w komputroniku… Z tego co widze…nawet w evereście sprawdzałem i pokazuje, że mam SB audigy 2 SE…Ale wyczytałem, że to to samo…Tylko moja ma jeszcze możliwość podłączenia 7 kanałowych głośników, nie wiem jak ta OEM`owa…

Najprawdopodobniej nie ma jej w komputroniku bo sam przejrzałem i nie widze… No cóż sory za zamieszanie…Ale możesz brać tą SE bez zawachania, mówie efekty naprawde robi wrażenie :slight_smile:

Z tego co wiem wer. OEM-owa to jakaś okrojona wersja, lecz moge sie mylić

Hmm muszę coś wreszcie wybrać ale cały czas mam wątpliwości. Bo rzeczywiście te karty oem same w sobie nie są okrojone ale ich oprogramowanie :/. Większość osób radzi mi SB live ! 24- bit

Sound Blaster® Live!™ 24-bit to doskonała karta, która wzbogaci możliwości komputera stacjonarnego o obsługę 7.1-kanałowego dźwięku dookólnego. Doskonałe parametry toru dźwiękowego tej karty - rozdzielczość 24-bitów/96kHz przy nagrywaniu i odtwarzaniu, stosunek sygnału do szumu równy 100dB oraz bogaty zestaw wyjść cyfrowych czynią tę kartę idealnym narzędziem do przestrzennego odtwarzania muzyki oraz filmów. Realistyczne wrażenia podczas gier zapewnia obsługa technologii EAX® ADVANCED HD™ 3.0, odpowiedzialnej za efekty akustyczne i precyzyjny trójwymiarowy dźwięk w formacie 7.1. Dostarczane wraz z kartą oprogramowanie Creative Media Source™ to kompleksowy zestaw narzędzi do kopiowania i nagrywania własnych płyt z muzyką, zarządzania utworami i poprawiania brzmienia utworów.

* Wyjścia dla dźwięku dookólnego w formacie 7.1.

* Rozdzielczość 24-bitów/96kHz.

* Stosunek sygnału do szumu 100dB.

* Dołączone kompleksowe oprogramowanie Creative Media Source.

* Obsługa technologii EAX ADVANCED HD 3.0 w grach.

* Funkcja CMSS przekształcająca sygnały stereo w dźwięk dookólny w formacie 7.1.

ale niektórzy mówią że lepsza jest ta SB audigy se

* 24-bitowa analogowo-cyfrowa konwersja źródeł analogowych przy częstotliwości próbkowania 96 kHz

* 24-bitowa cyfrowo-analogowa konwersja źródeł cyfrowych przy częstotliwości próbkowania 96 kHz do analogowych głośników 7.1

* Częstotliwości próbkowania przy nagrywaniu (16 i 24-bit): 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 i 96 kHz

* Wyjście SPDIF o jakości do 24-bit. Programowalna częstotliwość próbkowania 44.1, 48 lub 96 kHz

* 64-głosowa polifonia z obsługą wielu barw

* 128 instrumentów i 10 zestawów perkusyjnych

* Bank SoundFont o pojemności 2 MB lub 4 MB

Złącza na karcie

* Wyjście liniowe (przód / boki / tył / środek / głośnik niskotonowy) lub wyjście słuchawkowe

* Wejście liniowe / mikrofonowe / *wejście/wyjście cyfrowe

* Wejście AUX

* Obsługuje wyjście SPDIF dla cyfrowych głośników stereo lub cyfrowego modułu wejść/wyjść

Jakość dźwięku Sound Blaster Audigy SE

* Odstęp sygnału od szumu: 100 dB (2 V)

* Pasmo przenoszenia przy -3 dBr: <10 Hz do 40 kHz

więc jaką w końcu wybrać dla mnie najważniejsze jest żeby była 24 bitowa ale jak mam wybór to chce wybrać jak najlepiej.

pozdro

help