Karta muzyczna

Chciał bym kupić kartę muzyczną, bo stara (zintegrowana) mi się zepsuła i nie działa. Moje pytanie czy jak kupie te kartę to czy wystarczy zainstalować karte muzyczna w komputerze i wgrać do systemu sterowniki i już będzie GIT (no i jeszce trzeba dodac nowy sprzęt w panelu sterowania) ale to wiem. Czy czeba coś jeszcze zrobić ???

Aha i czy trzeba ( można ) wyłączyć tą starą zintegrowaną kartę i jak ?? Czy wystarczy to zrobić przez menadżera urządzeń ?? Dzięki za Odpowiedzi.

1.Odinstalować oprogramowanie i stery karty zintegrowanej,restart kompa.

i od razu

2.Wejść do biosu i wyłączyć ją na disabled i zapisać bios Save i wyłączyć kompa i odłączyć od zasilania 230V.

pomoc książka do płyty głównej

3.Włożyć nową kartę PCI do wolnego slotu PCI najlepiej do 2 licząc od AGP(1 slot PCI wolny).

  1. Start kompa komp wykryje nowy sprzęt i doinstaluj oprogramowanie i stery z płyty CD do karty muzycznej,restart kompa i masz.

Niby jak w Biosie ją wyłączyć ? Na desiable OK ale w jaką nazwę ?? w menu ??? mam wejść !!

I jak odłączyć od prądu ?? jak to jest karta zintegrowana :? :mrgreen:

Dziękuje za pomoc :slight_smile:

:o AHAHAHAHAH to było śmieszne :hahaha:

Masz odłaczyć od prądu cały komputer, czyli wyjąć z gniazdka (prawdopodobnie w ścianie) wtyczkę, lub ewentualnie przełączyć przycisk na zasilaczu (o ile takowy masz).

moze to w Biosie wyglondac tak Integrated Peripherals badz Peripherals Configuration

i tam znalesc Onboard Audio i tu dac z Enable na Disable i oczywiscie to zapisac F10 Save

Dzięki Husar :slight_smile:

A kartę już kupiłem i zainstalowałem dawno w Kompie :slight_smile: Wszystko Gra, Nie musiałem wchodzić do Biosu po prostu usunolem stery od starej karty i wogóle zainstalowałem nową karte. A niby czemu czeba w tym biosie grzebać ? Mogę wejść tylko niby czemu ma to służyć ? Hmm