Karta nie wykrywa sieci poza jednym wyjątkiem

Witam,

od dzisiejszego poranka moja karta sieciowa wykrywa tylko jedną sieć WiFi- tą z mojego telefonu (standard n).  Wszystkie inne sieci (a sprawdzałem ich razem kilkanaście- działały na wszystkich innych komputerach prawidłowo oraz funkcjonowały na różnych kanałach i standardach, ale chyba bez n) nie są wykrywane, nie mam ich wyświetlanych w dostępnych połączeniach sieci bezprzewodowej, ani nie wykrywa ich inSSIDer. Od tej reguły był tylko jeden wyjątek, kiedy to po włączeniu ponownym komputera przez jakieś 5 minut karta wykrywała wszystkie sieci. Jednak nic szczególnego ani nie zrobiłem przed tym jak wykryła te sieci (po prostu wróciłem do domu), ani w trakcie. Tak samo jak nagle zaczęła wykrywać, tak samo nagle przestała i się rozłączyła podczas ładowania się strony internetowej (gazeta.pl).

Póki co:

1. odinstalowałem, w trybie awaryjnym, sterowniki do karty sieciowej, po czym zainstalowałem najnowsze ze strony producenta;
  2. skorzystałem z Przywracania systemu;
  3. wyłączyłem zaporę systemową, po czym włączyłem ją i przywróciłem ustawienia domyślne.

Podkreślę, że w ostatnim czasie nie instalowałem na tym laptopie żadnych programów. Chciałbym jeszcze sprawdzić, czy na Linuxie będzie wykrywać inne sieci, ale w ogóle się na Linuxach nie znam- nie wiem którą dystrybucję wybrać w LiLi USB Creator, tak żeby obsługiwała moją kartę sieciową i było względnie mało do ściągania.

Laptop: hp ProBook 430 G2