Karta pamięci jako pamięć RAM


(Sebo47) #1

Witam. Czy da się tak zrobić ? Jeżeli tak to jak ?


(Cedar) #2

Nawet jeśli można to po co? Transfer w pamięci ram to kilka GB/s a w karcie pamięci to kilka/kilkanaście MB/s


(Sebo47) #3

wiem, ale ja mam bardzo mało pamięci ram i zależy mi na tym aby ją zwiększyć bo mi komputer tak wolno pracuje... (mam vistę i 1 gb ramu)


(Cedar) #4

Tego typu rozwiązanie tylko Ci spowolni jeszcze bardziej pracę systemu. 1GB to nie jest wcale aż tak mało dla Visty. Najlepiej to dokładnie posprzątaj w systemie (CCleaner, Malwarebytes), wyłącz zbyteczne programy z autostartu,. zdefragmentuj dysk i odczujesz poprawę.


(Veers) #5

Możesz sobie poczytać o ReadyBoost - ale tak jak poprzednicy napisali - to będzie tylko plomba.


(Cedar) #6

O ReadyBoost może poczytać tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/ReadyBoost Przyspieszenie będzie wcale nie tak duże na jakie liczy. Czyszczenie systemu przyniesie dużo większy efekt.


(Cyba91) #7

Wyłączenie zbędnych usług i odinstalowanie zbędnych programów/czyszczenie zbędników w autostarcie najwięcej pomoże, dlatego też radziłbym Ci to uczynić. I niekoniecznie może wolno pracować od 1GB ram, włącz menadżer zadań i zobacz ile system Ci pożera pamięci, być może jakiś proces Ci spowalnia system.


(Gural7) #8

ReadyBoost to raczej chwyt marketingowy niż nowa technologia ,uważam że podłączenie dysku SDD i użycie go jako pamięci Ram nie odniesiemy widocznego wzrostu wydajności bo pamięci Flash są dużo wolniejsze i mają dużo mniejszą przepustowość niż pamięci Ram,trzymaj na komputerze porządek,defragmentacja dysku C:\ raz na dwa tygodnie a reszty raz na miesiąc,rejestr Ccleanerem i będzie dobrze,wyłącz Aero także to komputer powinien chodzić nieco szybciej;) .


(Sebo47) #9

tylko że do czyszczenia kompa się zabrałem z miesiąc temu : programów mam chyba 20 (wraz z sterownikami), defragmentacja z 48 % na 0 % , ccleaner codziennie, odkurzacza też używam. jest trochę lepiej w porównaniu do sytuacji z kilku miesięcy ale w tej chwili to nic nie pomaga i nie wiem co robić ...


(Gural7) #10

zainstaluj ten optymalizator pamięci RAM http://www.dobreprogramy.pl/Minimem,Pro ... 12349.html ,tu masz też tutorial do optymalizacji vista/win7 [http://forum.komputerswiat.pl/topic/250 ... dda971cb31](http://forum.komputerswiat.pl/topic/2505-optymalizacja-visty7-jest-prosta-cz-12/page p 36892) .


(Azazel33) #11

Przy 1GB ram Vista chodzi naprawde wporzadku, nawet nie trzeba aero wyłaczać - poprostu wystarczy mieć porządek w komputerze