Karta pamięci sd nie działa

(Kamil0110) #1

po włożeniu mojej 1GB karty pamięci do aparatu na jego wyświetlaczu pojawia się napis CARD ERROR. aparat z inna karta działa normalnie. karta nie da się sformatować w aparacie. windows tez nie potrafi jej sformatować ale tak było zawsze i czytałem że windows nie jest w stanie takich kart formatowac. słyszałem że można taką kartę sformatować jakimś programem. czy ktoś wie co mam zrobić żeby ta karta zaczęła działać?

(Kur Rk) #2

jaka karta?

(JNJN) #3

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Karta uszkodzona lub aparat takiej nie obsługuje.

(Kamil0110) #4

aparat obsługuje tą kartę. to wina karty. zależy mi na tym żeby ktoś polecił mi program który potrafi formatować karty SD

(JNJN) #5

Zawsze formatuj w danym urządzeniu.

Czytnik kart SD pod kompem i sformatuj jak da radę na FAT/FAT32.

(Kur Rk) #6

Sprawdź błędy programem:

(Kamil0110) #7

karta to pamięć sd ultra II 1GB. i aparat nie chce jej swormatować

(Members92) #8

być moze karta jest uszkodzona spróboj ja wymienić na inna.

(Kamil0110) #9

ale ja chce ta kartę. chce się dowiedzieć jak ja naprawić.

(Piojarek) #10

co to za aparat? jakie wcześniejsze karty działały w tym aparacie? o jakiej pojemności? być może aparat nie obsługuje kart o pojemności 1GB lub standard SD karty jest nowszy od tego który obsługuje Twój aparat...

(Kamil0110) #11

to casio ex-600. ten aparat obsługuje taka kartę bo kiedyś działała i taka sama działa dalej w tym aparacie. wiem ze karta ma jakieś błędy. potrzebuje program który by ją sformatował albo naprawił

Złączono Posty : 31.01.2007 (Sro) 17:53

czy zna ktoś program który potrafi sformatować taką kartę systemem plików FAT16?