Karta pamięci SD za żadne skarby nie chce się sformatować

Jak w temacie.Karta to Kingston SD 2GB(chociaż to chyba różnicy nie robi jaka jest).Chcąc sformatować kartę,bądź cokolwiek na nią wgrać zawsze wyskakuje informacja że dysk jest zabezpieczony przez zapisem.Nie wiem już co z tym zrobić.

Aha, dodam że na innych kompach działa normalnie.Sformatowałem ją na innym a na moim nadal to samo.

heh może prozaiczne pytanie (skoro na innych działa), ale w tym momencie przychodzi mi tylko to do głowy…

Na karcie masz taki mały “suwaczek” właśnie od jego pozycji zależy czy karta jest zabezpieczona przed zapisem, czy nie - poprostu spróbuj użyć karty zmieniając pozycje tego suwaczka.

No bez przesady skrzek :x

sprawdź to HP Driver Key Boot Utility [ENG] - naprawianie pamięci Flash - pendraiw

Poczytać

link - viewtopic.php?f=19&t=263606

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … ITY-I23839

Przy próbie instalacji HP…

The software is not supported for installation on this system.


The OS is not supported.



Press 'Close' to exit Setup.

Dodane 26.08.2009 (Śr) 1:22

Nowe info.

Przez przejściówkę na USB się sformatowała ale po włożeniu do gniazda z powrotem to samo…

Z kartą to raczej będzie w porządku problem raczej z czytnikiem skoro karta działa na innych komputerach

No problem był właśnie z tą kartą.Inne jakoś czytał, a i tą przez adapter USB czytał.

Co to może być?

Uszkodzony czytnik. Przecież nikt nie powiedział, że jeśli czytnik kart się uszkodzi to nie będzie czytał wszystkich kart, równie dobrze może nie czytać danego formatu. To jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy, tym bardziej, że działa na innych komputerach.

Problem rozwiązany.Sama się naprawiła