Karta pamięci

Hej mam takie pytankooo …

Niedawno kupiłam sobie kartę pamięci . Chciałabym nagrać na nią piosenki . Tylko , że jak wkładam ją do laptopa(hp), który ma specjane wejście do kart on nie znajduje tej katy i nie mogę znaleźć żadnego folderu z którym on byłby związany …

Moje pytanie brzmi : Czy trzeba mieć jakiś program do odczytu kart na laptopie ?? , jeśli tak to jaki ??

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi … :):slight_smile: :slight_smile:

Jaka to karta?? Jaki to laptop i czy wszystkie stery do niego są zainstalowane??

W menedżer urządzeń proponuje usunąć sterownik do czytnika kart pamięci, później uruchomić ponownie komputer. Jeśli nie pomoże, zobacz, czy ta karta a właściwie adapter nie ma zasuwki z boku (np w kartach microSD) może przesunął się, a to jest blokada odczytu.

Jeżeli karta jest większa od 4GB (czyli zapewne nie SD, tylko SDHC), to sprawdź w specyfikacji laptopa, czy ten takowe odczytuje.

Zajrzyj też do zarządzania dyskami i zobacz, czy karta jest tam widoczna.

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Pokazuje mi się edytor rejestru i co dalej ??

// Połączono posty.

To znaczy nie mam nic takiego jak :HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} I co mam zrobić //??

HKLM, to inaczej HKEY_LOCAL_MACHINE

i to wszytsko ???

a dalej to:

Potem reszta porad (z góry).

Podaj dokładny model laptopa (poszukaj go na spodzie). Jak nie ma, to uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Nazwa płyty głównej

  • Mikroukład płyty głównej

Może będzie tam o nim jakaś informacja.

A więc tak :

  • Nazwa płyty głównej to : Hewlett - Packard 0890

  • Mikroukład płyty głownej to : Intel Odem i855PM

I co dalej ???

Czy trzeba coś instalować (jakiś program do czytania kart) ??

// Połączono posty.

Jak byś mógł to napisz mi dokładnie co mam zrobić do samego końca … z góry dziękuję … :):):slight_smile:

xxxkasiulekxxx15 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

Proszę również o dostosowanie swoich przyszłych wiadomości do tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3t=213590

Przypominam także, że na forum nie krzyczymy (nie piszemy wszystkiego wielkimi literami) - proszę poprawić swoje poprzednie posty.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Czyli jest to zapewne HP Compaq nc6000:

(coś w tym stylu: http://www.allegro.pl/item440683589_hp_ … fv_gw.html)

Z tego co widzę laptop ten ma tylko czytnik kart SD, a nie SDHC. Napisz jaką dokładnie chcesz kartę wsadzić.