Karta podkręcanie

Witam chciałbym podkręcic swoją karte GeForce 2 mx 64mb jakim programem i o ile mógłbym go podkrecic? Czy na moje karcie bedzie widoczne podkrecenie np.W Call of Duty mam około 40 fps,a jezeli ja podkrece bedzie wiecej np. około 60-70 ?? Prosze o odp. :slight_smile: I o ile bezpiecznie moge ja podkrecic ??

watpie czy by sie dalo podkrecic Twoja karte graficzna bezpiecznie . nie nalezy ona juz do nowosci :slight_smile: wiec bykl by z tym problem. ja mam gf 3 titanium 200 i ja juz podkrecalem i ma nie mile wspomnienia z tym zwiazane ale jesli chcesz to spróbuj ja podkrecic za pomoca programu “riva” o ile jescze jest taki program , ja go uzywalem. równie dobrze mozna ja podkrecic w sterownikach w zakladce taktowanie czy cos w tym stylu zalezy jednak jakie masz stery.

Złączono Posta : 30.11.2005 (Sro) 13:47

Na początku należy zaopatrzyć sie w odpowiednie oprogramowanie, oraz utworzyc dyskietke startowa MSDOS

Programy:

RivaTuner lub inny ulubiony

Nvidia Bios Editor

nvflash

Radze pobrac dos4gw i rozpakowac do katalogu z programem do flashowania. Bez niego czesc/większość programów do flashowania nie dziala.

Aby sprawdzić czy zadziałało mozna uzyć programu testujące jakim jest 3D Mark 2001 lub 2003

Krok 1. Instalujemy programy

Krok 2. Uruchamiamy RivaTuner i w zakładce Overclocking stopniowo probujemy zwiększać taktowania, sprawdzając stabilność systemu testami np. 3DMark 2001

Krok 3. Jeśli znamy już maksymalne stabilne ustawienia, możemy przejść do modyfikacji biosu karty. W tym celu uruchamiamy Nvidia Bios Editor i w zakładce OPEN wybieramy opcje Read from Memory. Teraz radze zapisac zmiany do pliku, np. backup.rom i zapisac go na dyskietce.

Krok 4. Zaczynamy zabawe. Na poczatku polecam zapoznanie sie z helpem programu. Na dole okna mozemy zmodyfikowac powitanie karty przy satrcie komputera. Nalezy pamietac, zeby ilosc znakow w powitaniu pozostala niezmieniona, inaczej pojawia sie krzaczki zamiast oczekiwanych efektow.

Krok 5. Przechodzimy do zakładki Initialization.

Zaznaczamy pola STRAP Override oraz FW Disabled. Nie jest to konieczne, wiecej napisane jest w helpie.

Przechodzimy do samego “kręcenia”. Jesli mamy karte z pamęciami SDRAM korzystamy z tabelki po lewo, jeżeli DDR, z tej po prawo. Dla kart od gf3 w góre może byc aktywne tylko jedno pole ustawień pamięci w lewej tabelce. Nie jest to błąd, wyjaśnienie znajduje się w helpie programu. W tym przypadku nie Musimy stosowac poniższych zabiegów i d.uplikować ustawienia, wystarczy wpisać wartość w aktywnym okienku.

w najwyszym polu pierwszym od lewej (GPU) ustawiamy porzadaną wartośc taktowania rdzenia karty i klikamy D U P ponizej.

Analogicznie postępujemy z ustawieniem taktowania pamięci (Memory), pamietając, ze przy pamięciach DDR musimy wartość podzielic przez 2, jesli pierwotne ustawienia częstotliwości są tak podzielone(karty starsze od gf3).

Krok 6. Zapisujemy dane na dyskietce do pliku np. new.rom

Krok 7. Kopiujemy na dyskietke program do flashowania i jesli to potrzebne to dos4gw, lub inne dodatki wymagane np. CWSDPMI.EXE w przypadku nvfash’a

Krok 8. Restartujemy komputer i uruchamiamy z dyskietki MSDOS.

Krok 9. Uruchamiamy program flashujacy i podajemy nazwę pliku z zapisanym nowym biosem (w naszym przypadku new.rom). Dla różnych programów komendy sa różne, nie będe tu ich podawal. Dla nvfash wygląda to tak: a:nvflash.exe /fnew.rom

Podążamy za instrukcjami na ekranie.

Krok 10. Po zakończeniu działania programu restertujemy komputer, sprawdzamy w Windowsach taktowanie karty w rivatuner’ze w zakładce overlclocking. Jeśli są takie jak chcielismy, to znaczy, ze udało się. Teraz tylko pozostaje sprawdzic dzialanie i przyrost wydajności np. 3DMarkiem i cieszyc sie kartą.

NIE BIORE ODPOWIEDZIALNOSCI ZA EWENTULNE USZKODZENIA CHODZ PROCENT ICH JEST MALY ALE… :smiley:

Powiem ci krotko mam taka sama karte sciagnij sobie Riva tuner i kodeki ndvi najlepiej 56,72 chodza najlepiej ja podkecilem :

Rdzeń z 200 do 209

pamoiec z 170 do 179

mozesz oczywiscie podkrecic wiecej ale bedziesz mial na ekranie w grach paski i zwiechy ekranu

a jest wersja pl riva tuner? jesli nie to napisz dokladnie co zrobic

Nic trudnego przeczytaj overburing i podkrecaj zaduzo nie wycisniesz ale dobre sterowniki duzo daja

Nvidi niema po polsku

NestoR jest specjalny topik przyklejony ;/

Ciezko poszukac troche nie ?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42924

sterowniki ;]

a to zes stary zaszalal. Szkoda czasu , tej karty niema co podkrecac … nic z niej niewycisniesz …

Klin nie czepiaj sie szczegolow ale zawsze mozna krecic wiecej ale to nic nie pomoze

nie czepiam sie … poprostu podkrecanie karty o 9 mhz nic ci nieda … .

to po co w ogole ja podkrecac ? Najlepiej w ogole niepodkrecac … szkoda czasu .