Karta, procek i płyta główna

Tobi > karty na AGP i PCIex , jak również AGP + PCIex +PCI mogą pracować równocześnie, ale nic na kształt SLI z tego nie będzie.

Chipset ULI 1695 może obsługiwać SLI ale tylko przez przejściówkę z PCIex x16 na 2x PCIex x8.

Chipsety ULI były najpierw produkowane przez ALI czyli Acer Laboratories, dopiero jak się okazało że potrafią obsługiwać SLI ( ULI 1695 i ULI 1697 ), to NVidia się przestraszyła i wykupiła całe ULI.

Są nawet dwie płyty z obsługą SLI na chipsecie ULI 1697: Asrock 939Sli-Esata2 i Asrock 939Sli32-Esata2 ( z SLI 2x16 ).

zasada jest taka - nie miałeś, nie gadaj.

tysiące userów są zadowolone z tej płyty, ale oczywiście taki wigrus nie miał płyty w łapach, nie wie co oferuje i tłumaczy jak do dzieci: “nie kupuj bo to ASRock”.

wiesz czym się różni to forum od purepc? że tu są specjaliści, którzy bazują na teorii (w tym ja i nie ukrywam tego, nie mam kasy by bawić się sprzętem), a tam Ci którzy bazują na praktyce.

i wiesz co?

chyba pewniej jest słuchać ludzi, którzy ową płytę mieli czy testowali niż tych co gadają brednie nie mając styczności z ową płytą.

sam zacząłeś.

nie znacz płyty, a odradzasz.

proszę o poważniejsze argumenty niż tylko “to w końcu ASRock”.

chciałem skończyć, ale z tobą sie nie da, a może pomyślałeś o tym, że tam to mało kto napiszę o problemie swoim z asrockiem jak coś się zkisi, 5 sekund dla niego i już problemu nie było, a taki Kowalski będzie się głowił jak to naprawić.

łapy ***

jak bazujesz na teorii, to dlaczego polecasz jakikolwiek sprzęt, nie miałeś go w rękach to nie wiesz jak się sprawuje.

naucz się czytać, kto zaczął chociażby w tym temacie o asrocku.

Jak dla mnie koniec definitywny, a jak będziesz chciał coś udowodnić to masz PW od tego, a i tak tam nie odpowiem, bo nie widzę przyszłości mojej rozmowy z tobą.

W tej chwili freedom popieram, ponieważ jak może ktoś wiedzieć jak się spisuje jakiś sprzęt lub samochód, telefon jak go niemiał i nie korzystał z niego. Tak jak ktoś mówi że codegony te złe zasilacze ja mam go juz 4 lata i 6 miesięcy i nie mam problemów dobrze trzyma napięcie i nic mi nie spalił, jedynie co to dysk się spalił ale to ze starości a ciągnie naprawde nie jakiś stary sprzęt, a w tym roku powymieniane było wszytko. Może powiem co wymienione pamięć na 512ddr 400, GA K8NS nForce3 250, sempron64 3000+, Dysk wd 80 gb,Asus Radeon 9550 256DDR (128bitowa) nagrywarka dvd+rw, napęd dvd-rom, fdd. I zero problemów jedynie kiedy mi się komp wyłączył to jak prąd odcieli z nienacka. A każdy codegona jedzie. Jak się ktoś nie potrafi obsługiwać kompem i niedba o niego podkręcać nie potrafi że da napięcie niewiadomo jakie na procka to się spala komp. A do tego podłączone jest 2 urządzeni zasilające z usb+ drukarka.

Codegen to chyba markowe zasilacze… niejestem pewien więc jak tu zrobiłem błąd to proszę mnie poprawić. A Fortrony co to jest zasilacz za 60-70 zł.

Byłem nawet w znajomym sklepie gdzie kupowałem kompa i mam tam znajomych na cześć z nimi jestem są po wyższej szkole informatycznej na ścianie wisządyplomy, rózne certyfikaty, nagrody itp. itd. najlepszy sklep komuterowy w moim mieśćie i się sam spytałem czy ten zasilacz co mam nie zmienic na coś lepszego. I pokazałem im Fortrona ze strony allegro powiedzieli mi że to słaby zasilacz i lepiej pozostac przy tym. Bo co to za zasilacz aż sie roześmieli lepszy już jest modecom a mi kaali zostac przy tym i nieżałuję. Sprzęt chodzi już od maja bez problemów.

Była seria codegonów które paliły płyty główne, napędy ale to te 400W czy tam 350W. Jeśli ktoś nie kręci nic przy kompie i nie podkręca go to będzie spokojnie chodził na zasiłce takiej jak codegon i innych.

Sam na nim podkręcałem kompa na nim athlona xp starego i grafa. Mój kumpel tez gradfa radeon 9600pro podkrecił i procka athlonaxp 1600.

kwisnia >Poniekąd masz rację, ale nie do końca.

Zgodzę się z pierwszym zdaniem twojej wypowiedzi, natomiast Codegen to nie jest dobry zasilacz. Widziałem/ serwisowałem już kilka sprzętów które zostały spalone przez zasilacze Codegen ( widziałem też kilka które działają z takimi zasilaczami przez kilka lat bezproblemowo ).

A te Fortrony to całkiem niezłe zasilacze, ale jak bym musiał kupić teraz nowy zasilacz to kupiłbym coś dużo droższego.

****

I zaraz wigrus się zacznie ze mną kłucić na temat zasilaczy :? zapewne zę codegon jest zły a fortron to super! Ale ja niemam zamiaru więc prosze tak bardziej ostożnie a nie agresywnie jak odzywasz się do freedom

Złączono Posta : 03.09.2006 (Nie) 21:24

Nie wiem czemu nie złe, jak każdy inny sprzet aby ciągnął. Ja osobiście też jak bym miał kupić zasilacz nowy to coś lepszego np. Chiftec.

Właśnie głównie mi potrzbny jest komp do grania :wink:

Wolałbym sie wyrobic w tych 700 zł.

Co do płyty to uwazam ze moze byc.

Procek chyba tez.

Karte chyba będe musiał se kupic lepszą bo do gier to praktycznie najważniejsze :wink:

To moze jak byście mi doradzili jaką karte graficzną dobrac do tego procka i płyty :wink: Pozdro

wigrus spokojnie :slight_smile:

nie chciałbym żeby ktokolwiek dostał ostrzeżenie “dzięki” mnie, a w szczególności Ty.

to samo pytanie mógłbym zadać Tobie. obaj korzystamy z internetu w tych sprawach. czytamy nowinki, fora komputerowe.

nie ma podowu by nie wierzyć ludziom z purepc.pl.

szczególnie, że oni tą płytę mieli w “łapach” (przecież to nie było dosłowne) i mogą się o niej wypowiedzieć. a praktycznie wszystkie opinie są pozytywne.

wigrus dobra rada na koniec - więcej obiektywizmu.

p.s. panowie ja nie potrzebuje adwokata :roll:

edit.

tak - procek i płyta są odpowiednie.

a zamierzasz kręcić procka? jeśli tak to czy 1800MHz @ 2500MHz Ci starczy? bo tyle ten ASRock spokojnie powinien zrobić.

jeżeli więcej to już koniecznie jakiś Asus, Abit czy DFI.

karta?

za 350zł jest “genialny” Galaxy GeFoce 7300GT (koniecznie Galaxy - porównaj taktowania z innymi modelami 7300GT).

w tej cenie jest ona najlepsza.

to nie polecajmy nic, nie składajmy żadnych kompów, bo nie mieliśmy ich w użytkowaniu,

nie bądź taki pewien, że ze starości, mi padł, Mc miał 11V na linii 12V i to w idle ;/

szkoda, że na mojej badziewnej płycie nie da się zmienić taktowania chociaż o 1MHz, bo nie wchodzi do windy, to oznaka, że podkręcać nie potrafię i daję takie napięcie na procka, jak z gniazdka rzekłbym…

nazwę może ma i co z tego?

chciałbym poinformować, że kiedyś FSP robiło(i robi dalej)bardzo dobre zasilacze,były droższe o wiele niż są teraz.

pozostać przy codegenie? Jak on taki mądry, ma dyplomy to dlaczego pracuje w sklepie? McDracullo ma znajmego.kuzyna co też masz nie wiadomo jakie certyfikaty i upierał się, że colorsit jest super zasilacz. :x

szkoda, że mój padł, bez kręcenia ;/

do czasu do czasu…

A co odwrotenie. Dziś sąsiadowi Codi padł. Zabrał za sobą Ś.P. Bartron 2500+

To się nie wtracaj :stuck_out_tongue:

ASRock jest wielki. Te dopracowane sterowniki, biosy, doskonały materaił wykonania… :mrgreen:

freedom tak wogóle czekam na Twoje wyjaśnienia odnośnie przyspieszania dysków twradych przez wspomnianego ASRocka :mrgreen:

Mój błąd może napiszę co dokładnie robi tam.

Składja zestawy komputerowe, naprawiają(serwisują).

W sklepie napisałem to ogólnie to jest taki sklep i zarazem serwis.

A sklep komputerowy nie spożywczy :mrgreen:

kolejny raz piszę, że to nie ja pisałem!

z tego co pamiętam to był kolega z wiewiórą w avatarze.

A w takim razie przepraszam. Zaraz zweryfikuje :stuck_out_tongue:

Święta prawda. Naszczęscie nic ze sobą jeszcze nie zabrał. Teraz używam kabli od niego :wink: jako… zaczepów do wentylatora.

Ty chyba nie znasz zasady działania zasilacza, on ma dostarczać prąd o odpowiednim napięciu do odpowiednich podzespołów(takie napięcie jak powinno być, a nie większe czy mniejsze).

no to trochę będzie mało na grafę do grania, grafa za 250 zł? GF6600(GT) jak znajdziesz.

no i ja nie zaprzeczam temu, że to dotyczy też mnie.

a no właśnie trzeba nią się zająć,

http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=19l

może tam ktoś ma tanio gf6600gt do sprzedania.

nie no, pisząc o sklepie chodziło mi też o serwis, ale to i tak nie zmienia oblicza sprawy.

Owszem zamierzam podkręcic :wink:

Owszem jest genialna ale jak na moje 700 zł to chbyba troche za dużo. Pomyśle jeszcze nad tym i pogadam z rodzicami. :wink:

McDracullo> Znowu zaczynasz ??

Sterowniki > niemam z nimi problemu

Biosy > niemam z nimi problemu > non stop wychodzą nowe i bardziej dopracowane.

Materiał : Taki sam jak na innych płytach głównych innych firm.

"przyspieszanie dysków twardych ?? niewiem o co ci chodzi > pierwszy raz słysze o tym i sam się z czymś takim nie spotkałem. Może podasz jakieś szczegóły / wyjaśnienia / link do miejsca gdzie to wyczytałeś ??

Odnośnie zasilaczów Codegen to faktycznie potrafią umrzeć bez żadnego ostrzeżenia i często zabierają ze sobą do grobu inne podzespoły z kompa.

Pozdrawiam

Przyśpieszanie coś tam czytałem o polepszonym zapisie nie pamiętam dokładnie o co chodziło do lektóry tylko 180 stron :lol: , przy okazji co niektóży dokształcą się z ASRocka.

Ciekawe jak pracują Fortony dziś zamówiłem i zobacze czy pociągnie mojego potężnego GF FX 5500.

Jak chcecie zobaczyć kiepskie sterowniki to kupcie S3 DeltaChrome do gier to ta karta się nie nadaje ale tylko gram w Hitmana to nie wiem jak z resztą bo w Hitmanie [silnik gry Glacjer] mi się rąbała grafika inne gry mogą chodzić świetnie, ale filmy prog. graficzne chodzą bardzo ładnie.

:shock: a Tobie to przperasazm o co chodzi?

To jest najlpesze. Ja słysze od wszystkich w okół że gorszych sterwó niż ASRock to nie ma żadna firma :stuck_out_tongue:

No to napisałe jede z userów tego forum. Niestety poporszony o to by to wytłumaczył - przepadł :wink:

UPDAT

Tobi to był bodajże.

W tym temacie napewno:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sc&start=0

Przeczytaj i napisz. :wink:

Złączono Posta : 03.09.2006 (Nie) 22:16

Aha no i jak już z restzą ustaliliśmy w tamtym temacie na 180 stron 4 wypowiedzi sa na temat ale jest to 90% wszystkich :lol:

witam. zarejestrowalem sie na tym forum specjalnie po to by pomoc Temu nieszczesnemu czlowiekowi ktoremu robicie pranie mozgu. moze zaczne od tego: mam zamiar polecic Archie’mu asrocka dualSata2, ale najpierw przedstawie moje podejscie do tej firmy. Pare lat temu mialem zla opinie o tej firmie, sam wczesniej nie mialem mobo asrocka wiec moja opinia de facto opierala sie tylko na opiniach innych osob. Do niedawna mialem abita nf7 s i thortona, ale jak wiadomo, jak sie gra to trzeba od czasu do czasu cos zmienic. No wiec musiale sie zdecydowac co kupic, budzet jak zwykle odchudzony, duzo kombinowania, najpierw trzeba opchnac stare graty itp itd. Postanowilem ze w koncu chce miec jakiegos normalnego procka, zadne kastraty, zadne wychudzone wersje. Wybor padl na venica 3000+ wersja box (ale tylko dlatego ze gwarancja jest na 3lata, w wersji oem tylko 1 rok). teraz przyszlo mi wybrac plyte, kasy malo, problem wielki, niedawno zakupiony radek 9800 dobrze sobie jeszcze radzi z grami wiec nie musialem go jeszcze zmieniac. no wiec zaden problem, wchodze jak zawsze na “swoje” kochane forum purepc i patrze w temacie o plytach glownych pod s939. i widze asrock. OMG asrock, ale patrze ze temat bradzo popularny nawet osobne faq’u zrobione dla tej plyty no to wchodze i czytam. To byl wlasnie strzal w dziesiatke :wink: plyta dobra, tania, posiada agp i pci-e, ma przyzwoite mozliwosci oc. Jak to zawsze bywalo ze spolecznosc (w tym ja) purepc zawsze dobrze doradzi, a wiecie dlaczego? juz Wam mowie, dlatego ze kazdy poleca tylko to z czym mial doczynienia i uwaza ze dana rzecz jest godna polecenia. rozumiecie? nie tak jak tutaj co niektorzy wielcy teoretycy, wezma cennik, poprosza o budzet jaki masz dostepny i zaraz Ci cos wybiora patrzac glownie na firme i cene (jak najblizej granicy budzetu). takim doradca mowimy nie! chcesz sie kogos dobrze poradzic, radz sie tego kto posiada taka rzecz, wie co potrafi itd. Wracajac do mojej przesiadki na s939, po wielu godzinach czytania watku na purepc o asrockudualsata2 zdecydowanie zamawiam plyte i procka. Pierwsze co robie to zdejmuje radiatory z mostkow i przesmarowuje nowa pasta termoprzewodzaca. Montuje sprzet i…(haha, ci co jechali w tym temacie licza ze pojawi sie tu zaraz jaka wada plyty, nic z tego)…i jestem w 100% zadowolony z zakupu, wszystko dziala pieknie i jak nalezy, a mity o tym ze asrock=badziwie w przypadku tej plyty odkladamy na polke :wink: plyta jest stabilna jak skala, co prawda mialem poczatkowo male problemy, nowa plyta, trzeba bylo ja dobrze poznac itp. Moj procek standardowo 3000+ (1800mhz) dziala na tej plycie na 8x333 1,45v co daje 2666mhz. Wiec prosze mi tu nie zrzedzic ze plyta to jest jeden wielki crap jesli chodzi o OC, a Ty Wirgus odloz to powiedzenie ze: “jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego” bo w tym wypadku jest “delikatnie” nietrafione :wink: Teraz tak, Archie1991 700zl na platforme do grania (cpu,mobo, gpu) to troszke malo, ale jakos sobie poradzimy. Wybralem dla Ciebie cos takiego: a64 venice 3000+ i Asrockdualsata2. Proponuje Ci kupic to na allegro (oczywiscie sa to nowki, sklep wystawia dodatkowe aukcje na allegro) od uzytkownika www_arche_net_pl, dlaczego akurat Jego, bo sam u niego kupowalem venica i asrocka i wszystko bylo ok a do tego ceny ma bardzo niskie. U niego aktualnie sa aukcje gdzie mozesz kupic: venica 3000+ box za 264zl(3lata gw) + asrockdualsata2 za 213zl(2lata gw) do tego przesylka 16zl (kurier) wiec w tym momencie wydajesz 493zl i wierz mi ze to jest dobry wybor. Owszem mozesz kupic venica 3000+ oem (www_arche_net_pl ma takie po 230zl) ale masz gwarancje tylko na 12miesiecy i do tego musisz sobie dokupic chlodzenie. w semprony sie nie laduj bo jak trafisz na takiego co slabo sie kreci to bedziesz “plakal” ;)Jesli kupisz to co Ci doradzilem to zostaje Ci 200zl, troche malo, ale popros rodzicow o jakies male dofinansowanie a tym czasem mozesz sie pomeczyc na jakim np. gf na apg (czy co tam masz). za okolo 450zl jest swietna grafa, Gf7300gt Galaxy 1,2ns 256mb ddr3 (z chlodzeniem zalmana) Uwierz mi, jesli chcesz pograc w nowe tytuly i nie zjezdzac z detalami na low to zainwestuj w ta grafe, za te pieniadze nic lepszego nie kupisz. Oczywiscie to tylko moja propozycja, zrobisz to co uznasz za najlepsze w Twoim przypadku.

Witamy!

A miałeś z takim doczynienia że go odradzasz? Bo ja miałęm doczynienia z niejdnym Sempronem i wsyztskie sie kreciły.

od razu pranie muzgu. Próbujemy jak najlepiej mu doradzić.

Sterowniki do tej płyty takie dobre? Problemy przy odpalaniu. Kości pamięci rozpoznawane są wszytskie dobrze. Jak tam RAID?

Po moich przygodach z ASRockiem nic nie zmieni zdania na temat tej firmy. Fatalne stery, kiepskie BIOSy, kondensatory które puchły bardzo często.

Chipset ULi ok ale nie ASRock. Czemu nie zaproponujecie np. Gigabyte z ULi?

Cały czas interesuje mnie sprawa owego przyspieszenia dyskow twradych.

Tu się zgadzam. Można też pomyśleć nad x1300XT Saphari O/C Edition. W reku go nie miałem bo 14 września trafia do sklepów. ;]