Karta SD

Mam aparat Kodak EasyShere CX6200 i kartę SD 512MB. Niedawno straciłem z niej zdjęcia, i chciałbym je odzyskać, ale żeby to uczynić muszę wybrać literę dysku pod którą znajdują się te zdjęcia. A nie mogę tego uczynić ponieważ wykrywa mi tą kartę jako aparat.

I tu jest moje pytanie, jak mogę zrobić tak żeby wykryło samą kartę?

karta.PNG_thumb.jpg

Nie masz możliwości pożyczenia od kogoś czytnika kart?

FXJ zakup sobie czytnik kart. Nie jest to drogi wydatek. W granichach 10 zł.

hmmm… niespotkalem sie jak dotad z mozliwoscia odzyskania jakich kolwiek danych z kart pamieci… watpie zeby ci sie to udalo… ale trzymam :ok:

Idzie tak zrobić, pod warunkiem że karta nie jest bardzo uszkodzona ani ponownie zapisana.

Nawet po sformatowaniu mozna odzyskać dane…

A próbowałeś odzyskać dane programem badcopy? Mnie pomógł przy cd-romie. Ten program ma również funkcje odzyskiwania danych z karty pamieci

ehhhh… cd-r to cd-r… dane sa zapisane ale nosnik jest uszkodzony (aka porysowany) wiec niedziwne ze ci odzyskal…

co do kart pamieci - jezeli dane sa na karcie, ale zostala ona jakos uszkodzona (spadla czy ki ciort) to moze je odzyskasz, ale jezeli skasowales… to raczej pech, bo przeciez karta to nie hdd, gdzie zostaja slady na nosniku magnetycznym ;}

Panowie, nie odbiegajcie od tematu.

Sam chętnie też się dowiem co począć gdy system widzi aparat a nie dysk wymienny. Mam dwa takie same aparaty i jednego widzi jako dysk wymienny, a drugiego jako aparat cyfrowy :?

Kilkanaście zdjęć powinieneś odzyskać, ale na pewno nie wszystkie

Napiszę może jak doszło do utraty tych fotek. Po powrocie znad jeziorka mój brat podłączył do PC aparat i skopiował wszystkie fotki na dysk, po tym od razu bez żadnego zastanowienia wywalił je wszystkie z karty. A jak się okazało 123 fotki i kilka filmików zostało uszkodzonych. I nie mogę ich otworzyć przez acd see, painta, pant shop pro itp.

W tej chwili nie mogę sobie raczej pozwolić na zakup czytnika.

Ale czy te fotki można by w jakiś sposób naprawić?

Umieszczę specjalnie jedną dobrą fotkę i dwie uszkodzone, jakby komuś się coś z nimi dało zrobić to proszę aby napisał w jaki sposób można to zrobić :slight_smile:

Link: http://my.opera.com/FxJ/homes/blog/fotki%20rar.rar