Karta SDHC wykrywana przez aparat, lecz nie przez laptop

Witam. Kilka dni temu podczas próby przerzucenia zdjęć z karty SDHC z aparatu cyfrowego na telefon poprzez czytnik kart i kabel USB OTG coś się stało z kartą, gdyż wszystkie zdjęcia szlag trafił, jednak nie było to nic wartościowego, więc nie chodzi o ich odzyskanie.

 

Od tego momentu dostęp do karty mam jedynie, gdy znajduje się ona w aparacie. Komputer nie widzi jej zarówno, gdy jest we wbudowanym czytniku, czy też w czytniku na USB. Z nowo zakupioną kartą SDHC do tego aparatu jest wszystko ok, widziana jest zarówno w aparacie, jak i w czytniku.

 

Próbowałem ożywić kartę poprzez Low Level Format, jednak nie przyniosło to rezultatu.

 

Czy jest jakaś możliwość ożywienia tej karty, by była wykrywana przez laptop (Windows 7)? Służyłaby mi za pamięć przenośną na mniej ważne rzeczy, szkoda mi jej wyrzucać, bo gdy jest w aparacie to dalej mogę robić zdjęcia (jednak nie chcę już ryzykować traktowania jej jako głównej karty do aparatu).

Mi raz w takim przypadku pomogło zwiększenie jednostki alokacji podczas formatowania. Jednak nie mam zielonego pojęcia co to zmienia i dlaczego w moim przypadku zadziałało.

Niestety nic to nie dało, próbowałem kilkukrotnie. :frowning: Gdy karta jest w aparacie to mogę ją normalnie przeglądać, robić zdjęcia, więc wydaje mi się, że karta nie nadaje się tylko do kosza. :slight_smile: Ma ktoś jeszcze może jakiś pomysł? :slight_smile:

Sprawdź też czy w systemowym zarządzaniu dyskami jest wykrywana. Może po prostu system nie przypisuje do tego nośnika żadnej litery/punktu montowania przez co explorer nie może się tam dostać.

To też sprawdziłem - bez rezultatu. Jednak gdy podłączyłem kartę poprzez czytnik USB i wszedłem w zakładkę “Urządzenia i drukarki” w panelu sterowania to widniało tam USB Reader, a po prawokliku pojawiła się opcja przeglądaj, a po najechaniu na tę opcję —> Dysk wymienny (F:), jednak wyświetlony na szaro, przez co nie można było karty przejrzeć, ale widocznie jest jakoś wykrywana w systemie…