Karta siciowa niewidoczna w menedżerze urządzeń - brak sieci

Witam.

Ostatnio miałem problem z routerem. Wrócił z naprawy po tym jak spalił się jego zasilacz po burzy. Komputer był wtedy wyłączony ale podpięty pod gniazdko. Oczywiście router był podpięty pod kartę sieciową. Piszę o tym, ponieważ nie wiem czy karta sieciowa się przypadkiem nie spaliła.

Jest ona zintegrowana z płytą główną Gigabyte. Naprawiony router podpiąłem pod kartę sieciową uruchomiłem system i karty sieciowej Vista nie widzi. Sterowników w systemie nie ruszałem a przecież wszystko wcześniej działało idealnie. Co więcej karty sieciowej nie ma w menedżerze urządzeń! jakby jej nie było. Na karcie pali się jakieś pomarańczowe podświetlenie ale nic poza tym się nie dzieje.

Przez tą sytuację nie mogę skonfigurować routera pod neostradę :expressionless: a po naprawie ustawienia wróciły do fabrycznych.

Co robić? Dlaczego karta nie działa?ani nie jest widoczna? Czy mogła się spalić nie uszkadzając innych podzespołów płyty głównej?(zintegrowana).

Proszę o pomoc. :confused:

Pozdrawiam

Jeżeli nie działa od tego jednego incydentu(dzień przed działała, dzień po jej nie widać) to raczej jest spalona.