Karta sieciowa Broadcom + XP SP3 i zrywanie połączeń

Witam,

Posiadam laptopa HP nx6110 z wbudowaną kartą WLAN Broadcom 440x. Komputer łączy się z router’em Dlink DI-524UP. Wymieniony duet sprzętowy nigdy nie miał problemów w zgodnym działaniu, niezależnie od rodzaju szyfrowania, filtrowania MAC itp. Problemy pojawiły się zaraz po zainstalowaniu Service Pack’a 3. Karta sieciowa co jakiś czas traci połączenie z routerem, zaś szybkość ładowania stron www wraz z zawartością, jest poniżej oczekiwanej. Z tego co już wiem, nie jest to wina trybu “oszczędzania energii”, który mam wyłączony. Będe wdzięczny za pomoc.

Miałem podobny problem z kartą bezprzewodową gdy zainstalowałem SP3. Zmiana konfiguracji połączenia nie przynosiła efektów. U mnie zadziałało usunięcie karty wi-fi z menadżera urządzeń (połączenie sieci bezprzewodowej w “miejscach sieciowych” powinno wtedy zniknąć) i ponowne uruchomienie. W momencie gdy komputer na nowo wykrył usunięte urządzenie, pojawiło się świeże połączenie sieci bezprzewodowej i po ponownej konfiguracji działało już poprawnie. Co prawda był to inny model laptopa, jednak może i u Ciebie to zadziała.

Sprawdź też czy do twojego modelu routera nie wyszło nowe oprogramowanie. Być może te problemy są związane z funkcją black-hole route wprowadzoną w SP3 dla XP -> więcej info: TUTAJ. W takiej sytuacji pomoże tylko update oprogramowania routera lub odinstalowanie SP3 :|. Niestety też przez to przechodziłem.