Karta sieciowa nie jest wykrywalna

Witam.

Mój problem polega na tym, iż zintegrowana karta sieciowa nie działa. Nie jest wykrywana w menadżerze, a sterowniki, które mam na oryginalnej płycie nic nie dają. Mam zainstalowanego win 7, miałem XP, a karta nadal nie jest wykrywana.

płyta główna: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … _10/specs/

Mój kolega ma identyczny komputer i u niego na win 7 działa normalnie.

Bios resetowany.

Jeśli karta się spaliła, to jaką polecacie do 30 - 40 zł z przesyłką ?

Sprawdź czy w BIOSie nie jest wyłączona.

TP-LINK TF-3239DL

Czy zainstalowałeś sterowniki do chipsetu (razem z nim jest sterownik do karty sieciowej)?

// Połączono posty.

Sterownik do Chipsetu

NVIDIA MCP61/MCP68 Chipset Driver (include chipset\lan\sata raid driver)

Windows 7 32bit

Windows 7 64bit

czachpolice ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Najpierw włącz/uaktywnij kartę sieciową (LAN) w Biosie a dopiero potem instaluj sterowniki w Windows.

W jaki sposób mam sprawdzić czy karta jest w biosie włączona ?

Na początek zainstaluj sterownik do chipsetu (razem z nim jest sterownik do karty sieciowej).

Dodane 01.02.2013 (Pt) 0:48

Wejdź do biosu, następnie Integrated Peripherals i On-Chip MAC Lan (powinno być Auto).

Sterownik zainstalowany, w biosie ustawione było na auto.

Dodane 04.02.2013 (Pn) 17:50

więc myślicie, że karta jest do wymiany ?

Dodane 05.02.2013 (Wt) 23:01

Nowa karta pomogła, łączny koszt to 30 zł za nową :slight_smile: Dziękuję wszystkim za pomoc i za poleconą kartę :slight_smile: