Karta sieciowa niewidoczna w systemie

Witam.

Jeżeli wątek jest w niewłaściwym miejscu, proszę o przeniesienie.

Problem dotyczy karty sieciowej, po formacie, obie karty, gdy zajrzeć do menadżera urządzeń, są niewidoczne. Sterowniki uaktualnione, netu brak, sygnalizacja na kablu się świeci. Czy karty sa uszkodzone? Miałem ostatnio awarię wentylatora zasilacza, trochę się przegrzewał, ale to już historia.

Proszę o jakieś wskazówki.

Sterowniki są z oryginalnej płyty producenta.

Czekam na inne propozycje.

A jaką masz kartę sieciową? Może uda się znaleźć sterowniki w internecie, wtedy odinstalujesz stare sterowniki, zainstalujesz nowe i wszystko powinno działać. :slight_smile:

To już też przerabiałem, instalowałem sterowniki ze strony producenta tej konkretnej płyty, karta jest na płycie. A gdzie sprawdzić, jaki to konkretnie jest model karty. Może ktoś zna jakiś program diagnostyczny ?

Czy się nie mylę, urządzenie niezainstalowane, np, bez sterowników, jest widoczne w menadżerze, tylko jako niezainstalowane, a tu nie ma nic, żadnej karty.

Sprawdź w menadżerze czy karty są włączone. Dobrym programem do identyfikacji podzespołów jest np. Everest.

Karty są w menadżerze urządzeń jako niewidoczne, ale włączone, stan urządzenia działąją poprawnie, everest też ich nie widzi, jak to zmienić ?

A czy w Biosie masz włączone wszystkie funkcje od karty sieciowej ?

http://banita.pl/~pysiu/kabel/kabel.html np. te