Karta sieciowa zintegrowana a pci!?

mam takie pytanko do forumowiczów!! otóż podczas instalacji łącza panowie spece poinformowali mnie, że nie ma potrzeby montowania karty na PCI gdyż posiadam kartę sieciową zintegrowaną VIA!!

karta PCI to Realtek (coś tam) i tak się zastanawiam, czy jest lepsza od zintegrowanej czy może gorsza!!

i jeszcze jedno kiedyś chciałem sprawdzić jak będzie się surfowało na Realteku; ale przecież moja karta VIA ma swój MAC adres i nie bardzo wiem jak takowy adres uzyskać dla karty Realteka!! gdyż po zamontowaiu jej i odpaleniu komputera nijak nie dało się połączyć z netem!!

:smiley:

Niestety mac adres jest przypisany na stałe do karty i nie da sie go zmienić chyba że karta posiada fleshowalny bios wtenczas mozna programem poprzez edycje biosu karty i dokonanie zmian, a czy kiedy korzystałeś z realteka na PCI wyłączyłeś zintegrowaną karte w biosie bo dopiero wtenczas bedzie działać ta na PCI, mało który dostawca neta udostępnia połączenia na mac adres karty.

tak oczywiście wyłączałem zintegrowaną w BIOSie!! ta na PCI wogóle nie chce działać !!

Oczywiście należy poinformować admina i podać nowy mac adres wtedy on udostępni połączenie na nową karte.