Karta sieciowa

(Mike Wroclaw) #1

Jaką karte sieciową byście mi poradzili i czy ma to znaczenie jaka ma być ponieważ od sierpnia zakładam łącze 1MB i w jakich cenach się mniej wiecej wahają ?

(Bunio) #2

tu masz kilka :smiley:

(Stefe) #3

kup najtansza na realteku i bedzie wszystko smigalo jak trzeba.

oczywiscie na skretce (RJ45)

cena okolo 15 - 20 zlotych... nowa w sklepie.

(Damian) #4

Chyba 1Mbit...

Karty Planet też są dobre.

(Johny) #5

Polecam Realteka,do wszystkiego ma sterowniki,nawet Linux wykrywa te karty bez problemu

(pysiu) #6

wzasadzie wszystkie karty na chipsecie realteka nie ma problemu z wykrywaniem tych kart :wink: :wink:

(Longer11) #7

Ja mam karte REPORTEC-RP 1624W 100Base-Tx PCI Fast Ethernet Adaptet i nie nazekam a kosztowała 29 zł :wink: a także posiada sterowniki do Linuxa i innych

Złączono Posta : 01.07.2005 (Pią) 13:58

mike_wroclaw

z resztą kazda karta jest dobra

(Qwas7) #8

a ja mam pytanko: czy jeżeli dotychczas używałem karty Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC (uległa awarii) to czy mogę ją zastąpić kartą: http://www.request.pl/sprzet.php?tabela=Siec&folder=siec&produkt=Sieci&id=43 ? Karta ta nie ma w opisie ani hasła Ethernet ani tym bardziej Fast Ethernet.. na czym polega różnica ? Zależy mi troszkę na czasie, bo już dzisiaj chcę ją kupić, tylko nie bardzo wiem, czy nie zaniży mi ona (albo odetnie) transfery z internetu (jestem w sieci LAN)..

(JNJN) #9

Standard karty jest taki sam jak poprzedniej,tylko producent noname - jaka firma taki opis.

Karta ta też jest na chipie Realteka i tym samym to brać i zakładać