Karta sterownik

(Abdull1) #1

zainstalowalem jakies sterowniki ale niewiem czy dobre a niewiem gdzie sie sprawdza jaka mam karte niech mi ktos napisze czy dobre zainstalowalem

geforce6di.jpg

karta9xg.jpg

mozna gdzies sprawdzic czy wszystko mam zainstalowane co potrzeba?i dobrze ?

(Nif666) #2

jeśli się zainstalowały to pewnie tą, którą "widać" :slight_smile:

zdecydowanie najprościej spr. fizycznie czyli zerknąć do obudowy i odczytać z karty - napis czasem na laminacie, ale przeważnie na stickerze firmowym dystrybutora. Jak nie ma tam tych inforamcji, to zał. przed odplenim kompa monitor i przy załadowniu się pierwszego ekranu nacisnąc Pause , to bedą dane na temat karty. Jak nie chcesz się tak "bawić" ściągnij sobie prog. Everest Home Edition 1.51 i zainstaluj. Odpal, a programik Ci już sam pokaże wszystko na temat twojego komputera, łącznie z adresami stron producetów podzespołów, skąd mozesz pobrać najnowsze sterowniki.

(Abdull1) #3

a polskiego programiku niema zadnego podobnego ?

(Magik) #4

Everest ma polską wersję językową :).

Nie mam go w tej chwili przed nosem, ale gdzieś w opcjach jest coś takiego jak "Language", musisz poszukać.

Masz to na screenie (GeForce 2 MX 100/200). Sterowniki, które zainstalowałeś, są od NVidii i same rozpoznają typ karty.

Co do wersji sterowników, to na tych screenach tego nie widać. Na drugim masz taki przycisk "Właściwości" (tam gdzie typ karty). Jak go klikniesz, otworzy ci się kolejne okienko, gdzie masz zakładkę "Sterownik". Tam jest napisane, jaka wersja sterownika.

(Nif666) #5

jaja sobie robisz ? :? jedną z zalet tego programu jest bardzo dobre spolszczenie

File->Options->Language

Plik->Ustawienia->Język

(fiero) #6

Oj widać jaka wersja, kolega abdul ma 66.93, niezbyt trafny wybór do tej karty. Sugerowałbym poszukać na necie odpowiednich sterowników do gforca2, bo najnowsze w tym przypadku wcale nieoznaczają najlepsze.

(Magik) #7

No fakt, przeoczyłem to :oops:

Co do wersji sterowników, to jeśli wszystko działa, lepiej nic nie kombinuj, tylko zostaw te. Sterowniki są kompatybilne wstecz, ale czasami na starszych kartach nowe wersje faktycznie mogą sprawiać problemy. Jednak nie ma na to reguły. Jesli jednak coś by było nie tak, podaję ci linki do sterowników, musisz wybrać któryś.

Sterowniki (dla Win XP/2000) masz tutaj:

http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_archive.html

Dla Win 98 tutaj:

http://www.nvidia.com/object/win9x_archive.html

(JNJN) #8

Wersja stera polecam do tej karty 28.32 lub 30.82 .

(system) #9

Moze Detonatory?? ktore sie skonczyly w granicach 32-34 bodajżę. Uzywałem ich kiedys i chodziła karta jak nalezy. Ale z tymi 66,xx to faktycznei przegiecie:/